İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizde Yaşayan Hayvanlar Nelerdir?

Deniz de yaşayan hayvanları incelediniz mi hiç? Hangi hayvanlardan kaç tane olduğunu biliyor musunuz?Balık türleri ve daha neler neler denizde yaşıyor ama bizler bunlar hakkında fazla bilgiye sahip değiliz.

Her canlının nefes alıp verme özelliği olduğu gibi çocukların en çok merak ettiği şeydir belki de denizde yaşayan hayvanlar nasıl nefes alıyor? Uyuyorlar mı? Karınları acıktığında neler yiyorlar? Denizde balıklar dışında hangi hayvanlar var? Cimcime gitmiş olduğumuz etkinlikte bunları öğrendi ve bildiklerini de arkadaşlarına anlattı. Deniz atını gördüğü zaman ,bunun ne olduğunu biliyor musunuz? diye sorulduğunda hemen cimcime hiç tereddüt etmeden “Deniz Atı” cevabını vermişti. Ahtapot gördüğünde ,yunus gördüğünde yada yengeçlerde de böyleydi ama deniz anasını ,süngeri ilk defa orada resmini görmüş ve onlar hakkında bilgi aldı.

Deniz ve denizde yaşayan hayvanlar hakkında bilgi almak, bir şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel.Özellikle merakla bakan o çakmak gibi gözleri görünce sizler bir şeyler anlatırken daha bir heyecanlı olabiliyorsunuz. Canlı balık getirip onlara dokunmalarını istemekte galiba paha biçilemezdi. Cimcime de arkadaşları ile aynı bu şekildeydi ve heyecan hepsinin gözlerinden okunuyordu. Böyle etkinlikler olduğu sürece galiba biz çok mutlu olacağız. Yeni şeyler öğrenmek her çocuğun hakkı ve keşke her çocuk bu haklara sahip olabilse…

İpek bu etkinlikte neler öğrendi biliyor musunuz? Hadi buyrun

  • Balon balıklarının korktukları zaman şiştiklerini
  • Deniz kaplumbağalarının yumurtalarını kumsala bıraktıklarını
  • Süngerlerin denizde yetiştiğini
  • Deniz atlarının yavrularını bir süreliğine karınlarında ki keselerde taşıdığını
  • Deniz analarının daha çok kirli sularda olduğunu
  • Ve denizlerde rengarenk bir hayat olduğunu öğrendi…

Nivokido yine güzel bir etkinlik yaptı ve biz her zaman ki gibi orada yerimizi almıştık. Teşekkürler 2.evimiz Nivokido.

[nggallery id=67]

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın