Kapla Nedir?Kapla İle Neler Yapılır?

Kapla Nedir?Kapla İle Neler Yapılır?

1 Mayıs 2014 0 Yazar: Batuhan Öğünlü

Kabouter Plankjez kelimelerinin kısaltılması olan “Kapla” flamanca da da “Cüce Tahta” anlamına gelmektedir. Kapla 1988 yılında Hollanda da bulunduktan sonra başta Fransa olmak üzere birçok ülkenin eğitim sistemine de girmiştir. Kapla %100 doğal ve sahil çamından üretilmiş. 3 yaş çocukları ve yetişkinler için de çalışmalar yapılmış.

Kapla tahtalarını incelediğiniz zaman hepsinin aynı oranlarda olduğunu görebilirsiniz. Birbiri ile birleştirdiğiniz de de denge oranı çok iyidir. İsterseniz boyayarak çocuklarınızla oyunlarınıza renk katabilirsiniz. Biz Kapla ile bu zamana kadar tanışmamıştık ama tanışmamız en sevdiğimiz yerlerden biri olan Nivokido da oldu. Kapla atölyesi olacağını duyduğum zaman acaba bizim için de uygun olur mu diye düşünmeden edemedik . Tahtaları üst üste koymayı seviyoruz ama keşke biraz yıkmadan durabilsek.

Kapla1

Üst üste koy ve bir hevesle tahtaları yık .Cimcime buna bayıldı ve birkaç kere yaptı. Renkli olan tahtaları aldık, o arada renkleri tekrar söyledik. Güzel bir gün geçirdik. İpek Zeynep ablasını çok seviyor ve onunla oynarken mutlu, biz Nivokido’yu çok seviyoruz. Sizler de mutlaka Nivokido’yu twitter ve facebook üzerinden takip edin. Etkinliklerinden de haberdar olursanız çocuklarınızla beraber çok eğleneceğinize eminiz.

Biraz da fotoğraflar konuşsun dimi? Bakın İpek Kapla ile neler yaptı? Nasıl eğlendi ?

[nggallery id=66]