İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Korsan Oluyorum

Korsan, deniz taşıtlarına saldıran, yağmalayan haydut olarak bilinir ve onlar bir milleti yada topluluğu temsil etmezler , altınlar onların en çok istediği şeylerdir. Peki cimcime bunun anlamını biliyor mu?

Korsan nedir? diye sorduk cimcimeye, anlatamadı ama korsanların tek gözlerini kapattıklarını yada şapkalarını biliyordu. Çizgi filmler de yada başka bir yer de illaki görmüş olmalı ki ona hiç yabancı gelmedi.

Kidolindo‘nun geçen ay ki aktivite kutusunda “Korsan Oluyorum” başlıklı etkinliği bulunuyordu. Erkek oyunu olarak düşünülebilir ama biz tüyleri ve çıkartmaları yapıştırırken çok eğlendik.

kidolindo1

Kidolindo paketlerini aldığınız zaman her kutu birbiriyle bağlantılı. Bir etkinlikte kullandığınız kalem yada yapıştırıcıyı diğer etkinlikte de kullanabiliyorsunuz. Biz de öyle yaptık. Korsan şapkasının nasıl yapılacağı kartonun üzerinde ki numaraların belirtilmesiyle kolaylıkla yapıldı. Zaten içinde çıkan bilgilendirme kağıdı ile de kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Korsan şapkanızı yaptığınız zaman isterseniz çıkartmalar ile de süsleyebiliyorsunuz. Cimcime çıkartmaları çok sevdiği için şapkasının her yerine çıkartmaları yapıştırdı. Güzel oldu.Renkli tüyler de farklı bir hava kattı tabi ki.

Şapkamızı yaptıktan sonra bir de gözümüzü kapatmak için bandımızı da yaptıktan sonra artık cimcime korsan olmuştu.”Anneee beni çeker misin?” deyip durdu tabi ki biz de hemen çektik onu. Cimcime sevimli bir korsan olmuştu. Hem erkek çocuklarının hem de kızların oynarken keyif alabileceği bir etkinlik gerçekten.

Kidolindo ile tanışmadıysanız mutlaka tanışın diyoruz, biz çok beğeniyoruz, sizler de keyifli anlar yaşayacağınıza eminiz.Bakın biz yaparken neler yaptık? Biraz da fotoğraflar anlatsın değil mi?

[nggallery id=65]

Bir yorum

  1. Sevil Sevil 7 Eylül 2016

    Kidolindo paketleri gerçekten çok güzel şeyler oluşturuyor, çocuklarımız için çok eğlenceli ve keyifl

Bir cevap yazın