İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Papağan Kuklası Nasıl Yapılır?

Papağan, tüylü papağan ,nasıl güzel bir şeysin sen böyle? Tüylerin de rengarenk. Seninle konuşmak ve eğlenmek çok güzel ve keyifliydi. İpek ve biz çok mutlu bir gün geçirdik senin sayende teşekkürler Papağancık, teşekkürler Kidolindo.

Hafta sonu gelir ve çocuğunuzla neler yaparım diye düşünüyorsanız eğer, Kidolindo‘nun mutlaka aylık kutularına bakın derim. Biz bu ay ki kutudan çıkan oyunlarla gerçekten çok keyifli günler geçiriyoruz. Geçen hafta yapmış olduğumuz Hazine Sandığım etkinliğin de keçeden olan paraları ve boncukları altın diye sandığın içine koyup çizdiğimiz haritada evde çok güzel oyun oynamıştık. Bu hafta ki etkinliğimiz de çok güzel ve eğlenceliydi. Aslında kutuyu incelediğiniz zaman hepsinin birbiriyle bağlı olduğunu görebileceksiniz. Biz mesela bir önceki etkinlikte kullandığımız kalemleri ve bantı saklamıştık, çünkü diğer etkinliklerde de bunları kullanıyorsunuz.

Papağan Kuklası nasıl yapılır diye incelediğimiz zaman aslında o kadar kolay ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz. Açıklamaları o kadar anlaşılır yazmışlar ki çocuklarınız yaparken hem merak edecek hem de hayal güçlerini çok iyi kullanacaklar. Biz birlikte kestik, yapıştırdık ve cimcimenin oyununu izledik. Nasıl eğlendi, nasıl keyif aldı anlatamam. Galiba en iyi fotoğraflar anlatacaktır .Hadi cimcime Papağan Kuklası ‘nı yaparken neler yapmış hep birlikte bakalım.

[nggallery id=64]

Bir yorum

  1. Selin 23 Nisan 2014

    Kidolindoyu daha once duymustum, mutlaka inceleyecegim. Biz genelde internetten sablonlari print ederek yapiyoruz ya da bahcede cali cirpi yaprak mutfakta patates ile baski derken elimizin alinda ne varsa kullaniyoruz.fotograflariniz cok guzel, cok eglenmissiniz.

Bir cevap yazın