İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kidolindo İle Keyifli Bir Etkinlik

Çocukların gelişimleri, hayal güçlerini kullanmalarını, oynarken farklı düşünmelerini sağlayan ve biz anne-babaların da dikkatini çeken çok güzel bir aktivite kutusu ile yeni tanıştık diyebilirim. Kidolindo 3-6 yaş grupları için çok güzel aktivite kutuları hazırlıyor. Biz de tanışmak istedik,zaten Kidolindo geldiği zaman İpek çok heyecanlandı. Acaba kutudan neler çıkacak diye merak etti. İçindeki bütün etkinlikleri yapmak isteyen cimcime ,”bugünlük sadece bir etkinlik yapacağız, diğerlerini sonra yapacağız” dediğimiz zaman sözümüzü dinledi. Çok heyecanlı olduğu gözlerinden okunuyordu.Baksanıza cimcimenin haline 🙂

Kidolindo

 

Aktivite kutusunu açtığınız zaman her şeyin çok iyi ve en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hazırlandığını göreceksiniz. İpek sandığı ve içindeki kalemleri görünce “Annee bunu yapalım mı?” dedi ve biz onu yaptık. Birlikte yaparken çok eğlendik. İçinden çıkan kalemler ile sandığımızı boyadık.

Kidolindo1

“Hazine Sandığım” etkinliğini yaparken neler gerekiyorsa hepsini sırayla yaptık. Sandığımızı boyadık, o kururken haritasını çizdi İpek. içinden çıkan X işaretlerini haritasına yapıştırdı. Gerçekten güzel bir harita oldu. Biraz karışık ama o çizerken çok eğlendi, tabi biz de onun yaparken ki heyecanını görünce çok sevindik. Acaba İpek nereyi çizdi? diye düşünmüyor değiliz.Bu çizilen noktaları takip etsek acaba evde nereye gideriz 🙂

Kidolindo2

 

Sandığımız kurudu, haritamız tamam derken artık kutudan çıkan keçe paraları ve sarı boncukları altın niyetine sandığımızın içine koyduk. İpek keçe paraları sandığın içine koyarken 1-2-3… diye saymaya da başladı. Bizim için güzel bir etkinlik oldu aslında. Hem çizdik, hem sayıları saydık, hem oyun oynadık, hem de keşif yaptık. Etkinliğimiz bittiği zaman artık oyun zamanı gelmişti. Oyunumuz sandığı evin bir yerine saklayıp ,sözde cimcimenin çizdiği bu haritayı takip ederek sandığı bulmaktı. Çok eğlenceli oldu gerçekten. Birkaç kere oynadık, hem benimle hem de babasıyla oynarken cimcimenin gözleri ışıl ışıldı. Tabi kendisi sakladığında bizim bulmamızı beklemeden “Anneee bak burdaaa” diye sevinmesi de çok güzeldi.

Kidolindo3

 

Kidolindo ile biz çok eğlendik. Sizlere de tavsiye ederiz. Her ay çok güzel aktivite kutuları hazırlayan ve bizlerin de çocuklarımızla beraber güzel anlar yaşamamıza neden oldukları için gerçekten teşekkür ediyoruz. Sosyal ve duygusal gelişimi, yaratıcılığı, düşünmeyi hedef alan bu aktivite kutuları çocuklarımız için gerçekten güzel oluyor. Cimcime ile güzel bir etkinlik yaptık ,çok eğlenceliydi çok .

Kidolindo hakkında bilgilere buralardan alabilirsiniz, bence takipte olmanızda fayda var.

www.kidolindo.com

Facebook

Twitter

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın