80 Dakikalık Devr-i Alem

80 Dakikalık Devr-i Alem

28 Mart 2014 0 Yazar: Batuhan Öğünlü

80 Dakika da Devr-i Alem yapmak ister misiniz? Dünyayı sadece 80 dakikada gezmek, düşünmek bile çok güzel gelebiliyor insana. Bazen hayal ederiz yada birisi gelir sorar bir ankette ,nereye gitmek isterdiniz? diye işte o zaman hemen aklımıza Roma-İngiltere yada farklı bir ülke gelir . İşte bunları maketlerine bakarak belki 80 dakika da gezebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bizim devamlı gittiğimiz avmler den biri de Maltepe Park. Her hafta yada ayına göre avm süsleniyor ve bazen güzel şeyler gösterebiliyorlar. Onlardan biri de bizim için 80 Dakikalık Devr-i Alem oldu. Birbirinden güzel maketler bizleri oralara götürdü belki de. Cimcimenin en çok sevdiği ve merak ettiği Kız Kulesi gerçekten çok güzeldi. İpek görür görmez hayranlıkla izledi.

Maltepe Park6

 

Her maketin yanında o maket ile bilgilerin olması da çok güzeldi. İpek sanki okumayı biliyor gibi eğilip yazılara baktıkça çok hoşumuza gitti. Aşk Çeşmesinin maketinin önüne geldiğimiz de suda bulunan paraları görünce “Anneee bak para atmışlar, ben de atabilir miyim?” diye sordu. Biz de verdiğimiz de hemen suya attı, tabi ona göre güzel bir oyundu, suya para atmak.

Maltepe Park3

 

Kız Kulesi, Eyfel Kulesi , Pisa Kulesi, Aşk Çeşmesi, Galata Kulesi ,St.Basil Kilisesi, Taç Mahal ,Süleymaniye Camii gibi büyük maketlerin bulunduğu bu sergi 24 Mart- 13 Nisan da Maltepe Park AVM  de olacak. Eğer yolunuz Kartal civarına düşerse, bu sergiyi mutlaka gezin derim.

Maltepe Park