İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Herşey Pembe

 

  • Anneee ben doktor olayım sen hasta ol…
  • Anneee sana çay yapayım mı? Kahve içer misin?
  • Aaa hoş geldiniz ,nasılsınız?

Sizler de bunları duymaya başladınız mı? Evet biz cimcime ile oynarken bunları ben çok fazla duyuyorum hatta bazı zamanlar “Bana Anne de, ben senin annenim” de diyebiliyor. Tamam annecim diyorum sarılıp öpüyorum onu.

Onlarla oyun oynarken sizler de çocukluğunuza dönüyor musunuz? Ben dönüyorum. Bahçeye inerdik bütün çocuklar toplanır kızlı erkekli oyunlar oynardık. Evlerimizden oyuncaklar getirirdik, hiç kavga etmezdik, kıskançlığı belki de bilmiyorduk. Güzel günlerdi o günler. Şimdi çocuğumuz dışarı çıkarken hep peşindeyiz. Bir şey olur, düşer, kaçırılır korkusu var önceden böyle değildi. Hayat her geçen zaman biraz daha zorlaşıyor sanki.

Geçenler de evdeyiz, hava soğuk, dışarı çıkılacak gibi değil aslında ama parkta çocuklar oynuyorlar. İpek camdan bakıyor, ellerini yanaklarına koymuş, offf yaptı biran . “Ne oldu kızım? “dedim  omuzlarını silkti. İçim bir tuhaf oldu ,demek ki o da çıkıp oynamak istiyor, canı sıkılmış. Doğum gününde annelütfen.com un göndermiş olduğu çok güzel bir hediye vardı. Kumsalda oynaması için kovası, küreği, kalıplarından oluşuyor ve hepsini de sırt çantası şeklinde şeffaf bir çantada rahatlıkla taşıyabiliyor. Hazırladım çantasını ,”İpek bak baban seni parka götürecek” dediğim anda ki o gözlerin de ki ışıltıyı görmeniz gerekiyordu. Nasıl sevindi ,nasıl heyecanlandı anlatamam. Prenses beni öptü ve babasının elinden tutup indi parka…

Oyun çocuklar için gerçekten çok önemli. Onların daha verimli ,daha güzel oynayabilmeleri için belki de bazen bizler engel olabiliyoruz. Babasıyla gitmesine rağmen ben de camdan izledim onları. Baba-kız oynadılar kumda . Şekiller yaptı, kovasını doldurdu, boşalttı.

Mutluydu, arkadaşları vardı…

Mutluydu, sevdiği şeyi yapıyordu…

Mutluydu, babası yanındaydı…

Aşağıya inerken bir de yeni aldığımız botlarını giydi, pembe olsun diye tutturduğu botlarına aşık diyebilirim. Keşke çocuklarımızın her istediğini alabilsek. Cimcimemiz pembe ve mor hayranı. Dolabını açtığımda hep pembe mor, şimdiden renkleri beğenmiyor, iler de nasıl olur bilemem. Hayat çocukla çok güzel, onlar olduğu sürece bizler hep mutlu olacağız ,hep güleceğiz. Allah onlara uzun ömürler versin.

Seni çok seviyoruz Prenses…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın