Uzay Kampı Maceraları (Kazananlar)

Astronot olacağım ! Uzaya gideceğim !

Küçükken ne olacaksın diye sorulduğu zaman öğretmen, doktor, avukat olacağım derdik ama bir kişi vardı arkadaşım hep astronot olacağım derdi, olamadı tabi ki , öğretmen olarak görevini gerçekleştiriyor. Niye astronot olamadı? Hayat şartları yada ona destek olacak birileri mi çıkmadı?

Türkiye uzay konusun da belki de 12 Haziran 2000 yılın da İzmir de açılan “Uzay Kampı” ile kapılarını Dünyaya ve uzaya açmış. Açılış esnasında uzaya giden ilk yedi astronottan biri olan Scott Carpenter bile gelmiş. İş adamı Kaya Tuncer ve İsmail Akbay ile o gün kurdele kesilmiş ve “Uzay Kampı” açılmış.

Canan Tan ‘ın Uzay Kampı Türkiye’ye giderek yaşadığı eşsiz deneyimi kaleme aldığı bu yeni kitabı gerçekten çok güzel. Bu kitapta uzay hakkında çok fazla bilgiye yer verilmiş. Farklı ülkelerden gelen ve yaş grupları farklı olan öğrenciler 6 günlük bir kampta neler yaşıyorlar, neler hissediyorlar, uzay hakkında hangi bilgilere sahip oluyorlar ve bunun gibi soruların hepsini bu kitapta bulabilirsiniz. Benim bile okurken vayy dediğim yerler oldu. Merak ettim ve bu zamana kadar neden İzmir’de böyle bir yer olduğundan haberim olmadığı için üzüldüm. En kısa zamanda da gidip ziyaret etmek istiyoruz.

“Geleceğin liderleri buradan doğar !” sloganıyla öğrencilerini karşılayan Uzay Kampı Türkiye’yi keşfetmeye hazır mısınız?

Doğan Egmont sizlere bu güzel kitabı hediye ediyor hem de 3 kişiye.

Yapmanız gereken

 •  Twitter-Uzay Kampı Türkiye sayfasını takip etmeniz
 • 1Baba1Anne Facebook sayfamızı beğenmeniz.
 • Bunları yaptığınıza dair yazımızın altına 20.03.2014 e kadar yorumunuzu bırakmanız.

Şansınız bol olsun.

Uzay kampı hakkında ayrıntılı bilgi almak ister ve kampa katılmak isterseniz eğer, erken kayıt ile kaydınızı yaptırabilirsiniz.

www.spacecampturkey.com

Facebook-Uzay Kampı Türkiye

uzay kampı

KAZANANLAR BELLİ OLDU !

1-22 ve 14. yorumları bırakan takipçilerimiz bu kitaba sahip olacaklar. İletişim bilgilerinizi merhaba@1baba1anne.com a bekliyoruz.

Şansınız bol olsun…

Tam ekran yakalama 21.03.2014 065238 Tam ekran yakalama 21.03.2014 065312 Tam ekran yakalama 21.03.2014 065247

Pin It

28 thoughts on “Uzay Kampı Maceraları (Kazananlar)

 1. Avatar

  İzmirli ve İzmir’den uzak bir anne-oğul olarak Canan Hanım’ın kitabına talibiz. 3yıl sonra yaz tatilinde baba-oğul uzay kampına gitmeyi şimdiden hayal ediyor oğlum.Gerekenler yapıldı;şansımızı bekliyoruz 🙂

 2. Avatar

  Merhaba facebook ta Emrah Dinçer kullanıcısı ile begendim.
  Twitter da emrahdincer1976 ile takip etmeye başladım.
  Birde buraya mesaj yazdım, sanki benim yapacaklarım bitmiş durumda 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*