Arzu Annenin Doğum Hikayesi

Arzu Annenin Doğum Hikayesi

21 Mart 2014 0 Yazar: Burcu Öğünlü

Her doğum hikayesi anlamlı ve heyecanlı. Ona kavuşacağımız anın çok güzel olacağını biliyoruz. Hayatımız onunla daha bir güzelleşiyor. Neşe kaynağımız oluyorlar. Bugün de işte o doğum hikayelerinden biri ile sizlerleyiz. Mutlu’nun annesi Arzu hanım bizlerle, çok teşekkür ediyoruz. Doğum hikayesini bizlerle paylaştı.

Eğer sizler de doğum hikayelerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz

merhaba@1baba1anne.com

a maillerinizi bekliyoruz.

Hadi bu güzel hikayeyi Arzu hanımın yazdıklarından okuyalım, bakalım nasıl bir hikaye bizleri bekliyor?

“Hep hayalimdi bir gün kızım olursa adi Hayat olacak bana hayat verecekti. Oğlum da olursa adi Mutlu olacaktı…

29 ocak 2013 de kan tahlilinde Mutlu 1 Hayat’im olacağını öğrendim  ve o şokla ağlamak gülmek arası gittim geldim .. Eşime hemen söylemedim aksama güzel bir sofrayla ve mektupla baba olacağını söylediğim de inanmadı ,inanamadı çünkü biz daha lisedeydik birbirimizi tanıdığımız da ve biz büyüdük de anne babamı olacaktık… ve başladı o uzun gibi görünen 9 aylık dönem  . İlk 4 ayım çok zor geçti ve hiç bitmeyecek sandım sürekli kusma hali gözlerim kan çanağı olmuştu. . Ama o günlerde bile hep ya ben sürekli kusuyorum bebeğim yeterince büyüyemezse ya sağlıklı gelmezse diye .

11+5 de öğrendim ki bizim MUTLU muz olacakkkkk

Hepte hissediyordum bir oğlum olacak diye… sonra başladı tekmeleri o kadar güzeldi ki şuan kucağımda ama ben  o günleri çok özledim.  Ama benim gibi bebeğimde hareketliydi. Ve sürekli tekmeleri belli saatlerde olmaya başladı babamızın isten geliş ve gidiş saatlerde tekmelerde.. bizde oturup izlerdik gülerdik hayaller kurardık. Gel zaman git zaman kontrole gittik ve doğum başlamış nasıl hissetmezsin hemen doğumhaneye  şoktayım. ağlıyorum gülüyorum ne yani ben bu gece MUTLU mla mı uyuyacaktımmm.. doğumhaneye aldılar normal doğum ama ne zaman belli olmaz dediler bende suni sancıdan korkutulmuş biriydim ve asla derdim ama biran evvel yavruma kavuşmak ailemi esimi kapıda bekletmek istemedim  suni sancıyı kabul ettim ve 15.00 de verilmeye başlandı sancı ben ise 16.55 de yavrumu kucağıma aldım o an asla ve asla hatırımdan çıkmaz.. doktorumuzun kucağında gördüm sonra bayıldım sanırım narkoz verildi çünkü  sonra doğumhaneden çıkıyoruz dediler Bebeğimi sağlığını merak ediyorum görmeden çıkmam dedim … Allahım o nasıl güzellikdiiii ağlamaya başladımm..sonra odaya getirdiler yavrumu bide ne görelim gamzesi var kuzumun..hep hayalimdi oğlum da benim gibi gamzeli olsun.. suan 5.5 aylık ve gamzeli zeytin gözlü ve çokkkk guler yüzlü bir kuzum var.. 18 Eylül 2013  tarihi benim hayatimin dönüm noktası .. bana evlat sevgisini o doğum mucizesini yaşatan Rabbime her an şükürler olsun ..

Ve biz suan Mutlumuzla çokkkk Mutluyuz..”

Arzu Annenin Doğum Hikayesi