İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anavarza Krem Bal

Pepee’yi biliyorsunuz. Bizim için ve çoğu çocuk için gerçekten çok önemli olmaya başladı. İpek 1cimcime nin 2.yaş doğum günü konsepti de Pepee olmuştu. Elimden geldiğince birşeyler yapmıştım cimcime için .

Pepee’nin yeni çıkan krem ballarını denemek için sabırsızlanan İpek gerçekten severek yedi ve çok beğendi. Tüp içinde olan balları da “Annee çok güzel” diye diye yedi. Bal bizim için biraz sıkıntılıydı yemiyordu ,mamalarına karıştırıyordum ama onu da anlıyordu .Şimdi büyüdü ve her şeyin farkına varmaya başladı galiba. Biz bu balları çok sevdik. Süzme çam balı  gerçekten güzelmiş.

Anavarza Bal, 1979 yılında Süleyman Sezen tarafından kuruluyor. Türkiye’nin en çok bal üretilen bölgesinde, zengin bitki florasının tam göbeğinde yer alan Anavarza Bal, Adana Kozan’da 2 bin arıcı aileden temin edilen ve 70  ayrı analizden geçirerek sofraya en saf haliyle sunduğu balla Türkiye’nin lider markalarından biri.

Türkiye’nin en çok bal üretilen bölgesinde, zengin bitki örtüsünün tam göbeğinde yer alan  Anavarza Bal, ‘bal aşığı’ Süleyman Sezen tarafından 1979 yılında kuruluyor. İlk olarak 450 metrekarelik bir alanda üretimlerini gerçekleştiren marka, yapılan yatırımlarla kısa bir sürede 3 bin metrekaresi kapalı, 3 bin metrekaresi açık olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik entegre bal üretim tesisi haline geliyor. Adana’nın Kozan bölgesinde 2 bin arıcı aile ile birlikte çalışan Anavarza Bal, 70 farklı analizden geçirdiği doğal mucizeyi sofralara en saf haliyle sunuyor. Ulusal marketlerde satışı süren Anavarza Bal’a www.anavarzabal.com internet sitesinden de ulaşmak mümkün.

Balın Yeni Keşif Hali

Farklı tatlar denemek isteyenlere Krem Bal

Kaliteli ve doğru üretim anlayışı ile Avrupa’nın birçok ülkesinde sadece seçkin gıda markaları tarafından alınabilen BRC Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanan Anavarza Bal, her geçen gün kapasitesini arttırmaya devam ediyor. Yüksek standartlara sahip analiz laboratuvarında her ürünü titizlikle inceleyerek, herkesin ulaşabileceği kaliteli balı sofraya sunan firma sektörde yenilikçi kimliği ile ön plana çıkıyor. Çiçek ve çam balı üretiminin dışında Avrupa’daki gibi polen grubuna göre çeşitlilik gösteren ürünleri bulunan Anavarza Bal’ın tüketici damak tadına göre hazırlanmış, narenciye çiçeği, kestane çiçeği, keven ve kekik balı çeşitleri de üretiyor.

Zaman içerisinde geliştirilen yeni ürünlerle, tüketiciye farklı damak tatları sunan Anavarza Bal, son olarak Avrupa ve Amerika’da yıllardır tüketimi gerçekleşen krem balı Türkiye’de ilk kez geliştiren firma oldu. Anavarza Bal’ın kendi ürünlerinin kontrol ve analizlerini yapmak için kurduğu, global sertifikasyonlara sahip bağımsız Ari Gıda Laboratuvarı katkısıyla Mersin Üniversitesi’nde geliştirilen krem bal, sofralarda yerini almaya başladı bile. Anavarza Bal için, uygun ve sağlıklı koşullarda, Mersin Üniversitesi uzmanlarının yüzde yüz doğal süzme baldan geliştirdiği krem bal, 7’den 70’e herkesi damak tadına da uygun…

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın