Bebek Bakım Odalarına Genel Bakış

18 Aralık 2013 2 Yazar: Aile Merkezi

Zorlu Center Bebek bakım odası

Bebek bakım odalarının eksikliklerini daha önceden anlatmıştık ve bazı annelerin de bu konuda gerçekten duyarlı olduğunu görmüştük. Bazı annelerimiz deneyimlerini de anlatmıştı.Gerçekten çok önemli bir konu ve bu konuda da bir şeylerin yapılmasını cani gönülden istiyorum.

Bebek bakım odalarını en çok alışveriş merkezlerin de görüyoruz. Maalesef her şeyden uzakta ve görünmeyen bir yere resmen saklanıyor gibi duruyorlar. Gidene kadar bebeğiniz ağlama krizleri geçirebiliyor siz de o stresle o küçücük odada bebeğinizin bakımını yapmaya çalışıyorsunuz. Bu anı yaşamayan anne yoktur sanırım. Bebek bakım odalarına bakmak önlerinden geçmek artık benim için alışkanlık haline geldi . Dikkat ettikçe aralarında ki farklılıkları görebiliyor, acaba neler yapılabilir diye düşünmeden edemiyorum maalesef.

Bebek bakım odalarına örnek bir oda size bugün sunuyorum. Geçen gitmiş olduğum alışveriş merkezin de çektim bunu.  Fotoğraflara baktığınız zaman temiz olduğunu göreceksiniz ama bazı şeylerin bana göre yerlerinin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çöp kutusunun emzirme sandalyesinin yanında olması bence güzel olmamış, yerden dolayı çok özensiz yapıyorlar ama hijyen söz konusu olunca insan biraz tereddüt oluyor. Lavobo ile ellerinizi kurutmak için makinanın uzak olması da biraz ters olmuş sanki. O kadar büyük ayna yapılacağına biraz küçük yapıp ,havlunun ve kurutma makinasının yeri lavaboya yakın olsaymış daha uygun olurmuş. Bazen bu küçük şeyler bile göze batabiliyor, ne kadar temiz olsa da düşünülmeyen bu küçük şeyler kötü görünebiliyor.

Bebek bakım odalarına sponsor olan firmalar, sadece kapının önüne bir tabela mi koyuyor? O odanın eksiklerine bakmıyorlar mı? Yada o oda da bulunan her şeyi sponsor olan firma yapmıyor mı? Belki bizim bilmediğimiz şeyler vardır ama gerçekten kötü görünüyor.Keşke biraz daha dikkat edilse, keşke biraz daha özen gösterilse,keşke,keşke…

[nggallery id=61]