İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banat'ın Tasarım Ödüllü Diş Fırçası:Acrobat Junior

ACROBAT JUNIOR,
EĞLENCELİ ve EĞİTİCİ SETİYLE RAFLARDA
Ülkemizin ilk diş fırçası üreticisi Banat, Red Dot Design Award 2013’de ‘Ürün Tasarımı’ ödülünün sahibi olan çocuk diş fırçası Acrobat Junior’ı satışa çıkardı. Daha önce de bir çok tasarım ödülünün sahibi olmuş olan Acrobat serisinin çocuklar için geliştirilmiş özel fırçası olan Acrobat Junior, farklı tasarımının yanı sıra ebeveynler ve çocuklar için sürpriz bir satış seti ile raflardaki yerini aldı.

acrobat JR görsel1

Kurulduğu günden beri diş fırçalama alışkanlığının çocuk yaşlardan itibaren edinilmesi gerektiğini anlatan ve bu doğrultuda bilinçlendirme çalışmaları yapan Banat, çocuk fırçalarına özel yenilikçi tasarımlarıyla da öne çıkıyor. Banat’ın çocukların ve annelerin gözdesi olmaya aday yeni diş fırçası ise ödüllü Acrobat serisinin son üyesi; Acrobat Junior.
Acrobat Junior diş fırçasının en büyük özelliği, bardağa takılabilen özel sap tasarımı. Bu özel tasarımı ile fırçanın diğer fırçalar ile temas etmesini önlüyor.  Böylece, bardaktaki diğer fırçalara hiç değmeden bakterilerin yayılmasını engelleyerek çocuklar için maksimum sağlık sağlıyor.
5 yaş ve üstü çocukların hassas diş ve diş etlerine uygun fırça yapısıyla üretilen yeni Acrobat Junior, diş etlerini korumaya yardımcı yumuşak fırça yüzeyi, çocukların ağız yapısına uygun ölçüleri ve koruma kapağı ile çocuklara diş fırçalamayı kolaylaştırmak hedefiyle geliştirildi. Acrobat Junior’ın çocukların ilgisini çekecek palyaço karakteri ile eşleştirilerek tasarlanan inovatif gövdesi ise, çocuklara diş fırçalamayı sevdirerek, erken yaşta bu alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olacak.
Acrobat Junior Satış Setine Konulan Kum Saati ile Çocuklara, 2 Dakikalık Diş Fırçalama Alışkanlığının Kazandırması Hedeflendi.
Acrobat Junior, çocukları diş fırçalama alışkanlığına özendirmek amacıyla onlara özel hazırladığı bir set ile satışa cıktı. Sette çocuklar için, Acrobat Junior diş fırçasının yanında, diş fırçasını takabilecekleri bardak, macun ve 2 dakikalık diş fırçalama süresini hesaplayabilecekleri, diş fırçaları ile aynı renkte bir kum saati bulunuyor.
Sağlıklı dişler için ortalama 2 dakika olan diş fırçalama süresini, çocuklara anlatmanın en eğlenceli yolunu, sete bu 2 dakika süreyi tutabilecekleri renkli bir kum saati koyarak bulduklarını söyleyen Banat Ağız Bakım Ürün Müdürü Berna Şenyuva Nalcı, Acrobat Junior setinin çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmada çok etkili olacağını öngörüyor.
acrobat JR görsel2

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın