Zuzubo İle Tanışmak İster Misiniz?

Zuzubo İle Tanışmak İster Misiniz?

20 Kasım 2013 55 Yazar: Aile Merkezi

Hayal etmek bu hayalleri yerine getirebilmek ne kadar güzel değil mi?Keşke her hayalimizi gerçekleştirebilsek.Anne-baba olduktan sonra hayatımız biranda değiştiği gibi ona göre ayak uydurmaya başladığımız zaman da işte artık belki hayatın bazı zorluklarını görmüş oluyoruz. Çocuklarımızla birlikte yapabileceğimiz aktiviteler bu dönem de çok önemli ve bunları bulabilmek, kendimiz birşeyler üretebilmek çalışan anne babalar için zor olabiliyor. Bu yüzden bazı hazır paketleri almak daha avantajlı olabiliyor.

İşte bu paketleri en iyi şekilde yapanlardan biri de zuzubo.com . Bu hafta zuzubo.com un kurucuları Aysun ve Sema hanım bizlerle. zuzubo.com hakkında bizlere merak ettiklerimizi anlattılar ve sizler için de bir süprizleri var.

***Röportajımızın altına yorum bırakan bir okuyucumuza zuzubo.com hazırlamış olduğu bir paketi hediye edecek.

Bu pakete sahip olmak için yapmanız gereken sadece Zuzubokutu ve ailemerkezi facebook sayfalarını beğenmeniz,sosyal medya hesaplarınızdan bu güzel söyleşimizi paylaştığınıza dair röportajımızın altına 27.11.2013 e kadar yorumunuzu bırakmanız.Şansınız bol olsun…

https://www.facebook.com/zuzubokutu

https://www.facebook.com/ailemerkezi

Aysun ve Seda hanım zuzubo.com hakkında bakalım neler anlatmışlar,hadi buyrun…

Merhaba Aysun ve Seda hanım,kısaca sizleri tanıyabilir miyiz?

Aysun – 5 yaşındaki Alara’nın annesi. Benim esas mesleğim iletişim – Halkla İlişkiler. Yıllarca yoğun olarak ajans, müşteri, medya tarafında halkla ilişkiler çalışmaları yürüttükten sonra nihayet kendi şirketimi kurmaya karar verdim. Butik iletişim çalışmaları yaptığımız Communica İletişim’ i kurdum.  Daha sonra ajansta birlikte çalıştığımız müthiş arkadaşlarım da bana katıldı ve daha da büyüdük bugünlere geldik. Bir yandan halkla ilişkiler işlerimiz de dönem dönem devam etse de hayatımızın odak noktası artık zuzubo oldu. Alara ile birlikte yapmaktan keyif aldığımız hobileri ve çalışmaları işe dönüştürdük. Kendi sevdiklerimizi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Alara’da kutu işine girdiğimizi söylüyor. Her yaptığımız çalışmayı önce o test ediyor yorumlar yapıyor. Dolayısı ile Alara’da ekibimizin önemli bir üyesi….

 Seda – 13 yaşındaki Biricik’in annesi. Hayatım hep organizasyon yapmakla geçti. Yıllarca birlikte ajansta çalıştıktan sonra Communica’da Aysun’a katıldım. Farklı alanlarda yürüttüğümüz iletişim çalışmalarının sonunda birlikte Zuzubo’yu geliştirdik. Tüm operasyonun eksiksiz yürümesi ve ürünlerimizin size sağlıklı bir şekilde ulaşması için titizlikle çalışıyoruz. Şimdi de Biricik kendisi için özel paketler istiyor. Yakında bu ihtiyaçtan doğan yeni paketlerimiz de olabilir…

Zuzubo.com

Girişimci anneler bu zaman da çok az hatta kadının birşeyler yaptığını görünce herkes şaşırıyor,siz neler düşünüyorsunuz bu konuda?

Biz kendimizi bildik bileli çalışıyoruz. O yüzden aksini düşünebilmemiz imkansız. Günümüz şartlarında kadının da erkeğin de çalışarak aileye katkıda bulunması çok önemli. Hep bu bilinçle hareket ettik. Çocuklarımızın da bizleri görerek bu yaklaşımı devam ettireceklerine inanıyoruz. Çocuğunuz da olsa onunla birlikte doğru dengeyi kurarak mutlaka yapılacak bir iş vardır yeterki isteyelim….Çünkü kadınlar hem başarılı bir işi hem de bir aileyi yönetebilecek güç ve yeteneğe sahipler. Aynı anda birçok konuya hakim olup sorun çözmek günlük hayatımızın zaten bir parçası. Bazen tabiî ki çok zor oluyor, fedakarlıklar gerekiyor, günler saatler yetmiyor ama…Kadınların bakış açılarının farkının girdikleri her alanda hemen hissedildiği göz önünde bulundurulursa bu konuda biraz daha öne çıkıp, daha çok yol almamızın gerekliliği daha net anlaşılır. O yüzden hepimiz hayatın içinde sorumluluk almalıyız diye düşünüyoruz…

Zuzubo da etkinlik Çocuklarıyla beraber kaliteli vakit geçirmek ,her anne-baba için çok önemlidir.Sizler bu konuda neler yaptınız,yapıyorsunuz?

Hepimizin bildiği gibi ne kadar vakit geçirdiğinizden çok nasıl vakit geçirdiğiniz çok önemli. Çocuklarla birlikte yapılan yaratıcı aktviteler, birlikte bir şey üretilerek paylaşılan anlar hiçbirşeye değişmiyor. Özellikle onların fark etmeden bazı süreçleri öğrenmeleri için kendilerinin bir şeyler yaratmaları çok önemli. Alara da küçüklüğünden beri bu tip çalışmaları yaptığımız için çok seviyor. Sürekli farklı projeler, oyunlar bulmaya çalışıyoruz. Birlikte birçok oyun yapıyorsunuz ama bir andan sonra tıkanabiliyorsunuz. Bugün ne yapsak sorusu geldi mi işte orada yaratıcılık devreye giriyor. Zuzubo da tüm ailelerin yaşadığı bu ortak sorudan doğdu. Biz artık ne mutlu ki kendi yaptığımız yaratıcı projeleri etrafımızla da severek paylaştığımız bir iş yapıyoruz.

3-7 yaş çocuklar için faaliyet paketlerinin kolaylıkla bulunabildiği bir siteniz var zuzubo.com ,burada neler yapıyorsunuz anlatabilir misiniz?Zuzubo sonbahar

Zuzubo’nun amacı çocukları TV önünden ve ellerinde I pad’lerden uzak tutup aileleri ile birlikte kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak. Bunu yaparken de ailelerin hayatını kolaylaştırmak. Ailelerin eline her ay farklılaşan içerikle hazır bir kutu geliyor, makasına, uhusuna, her türlü malzemesine kadar hazır bir kutu..

zuzubo yu tasarlarken uzmanlarla da çocukların öğrenme sürecini konuşarak her bir konuyu yarat, keşfet, oku, eğlen, bağlan başlıklarında hazırlamaya karar verdik. Yarat, keşfet, bölümleri ile çocukların yaptıkları farklı yaratıcı elişi çalışmaları, özel ürünler, bir çok deneysel çalışmalar ile farklı duyu organlarını da kullanarak konuyu farklı yönlerden öğrenmelerini desteklemeye çalışıyoruz. Her ay konuyla ilgili bir kitabımız oluyor bu sayede çocukların öğrenme sürecini hikayeler ile pekiştirmiş oluyoruz. Eğlen bölümümüzde ise çocukların hareketli bir yaşam içinde olmalarını desteklemek için farklı uzmanlardan önerilerimiz veya oyuncaklarımız oluyor. Aileler bundan sonra yalnızca çocukları ile birlikte vakit geçirmenin keyfini yaşıyorlar…

Zuzubo ne demektir?Neden bu isim üzerinde duruldu ve kondu?

Zuzubo’nun bir anlamı yok. Herkes bir şey söylerken bir anda çıktı birkaç versiyon vardı hepimiz en çok zuzuboyu sevdik, çocuklarla da denedik ve sonunda karar verdik…

Biricik ve Alara çok şanslı çocuklar,oyun oynamak istedikleri zaman çözüm bulan anneleri var.Peki bu oyunları nasıl üretiyorsunuz?

Zuzubo’yu üretirken Öncelikle uzmanlarla okul öncesi çocukların gelişim sürecini anlamaya çalışıyoruz.

Örneğin:

  • 4 yaşındaki bir çocuk bilgiyi nasıl işler?
  • Hangi konseptler ile ilgilenir?
  • Hangi motor becerileri bu yaş grubuna uygundur ve geliştirmek için hangi aktivitelerle desteklenir?
  • Bu yaş grubu çocukların dikkatini çekecek en uygun yöntemler nelerdir?

İnanıyoruz ki bir kez bunları keşfeder ve ilgilerini çekebilirsek sonrasında yaratıcılıklarını zenginleştirecek doğru faaliyetler ile gelişimlerine yardımcı olabiliriz.

Düşünüyoruz

Çocukların ve ailelerin birlikte paylaşmaya bayılacağı çocukların çok seveceği, ilham alacağı ve öğreneceği temaları seçiyoruz.

Beş duyularını harekete geçiren eğlenceli aktiviteler üretiyoruz.

Onları hem çok güldürecek hem de meşgul edecek faaliyetler düşünüyoruz.

Tüm bu bilgileri birleştiriyoruz

Çocuklar ve ailelerin birlikte yapmaktan keyif alacağı farklı projeler tasarlıyoruz. Bu aşamada da temamızla ilgili hayatın içinden kişiler, çocuk gelişim uzmanları, fiziksel gelişim uzmanları, bale, dans, spor hocaları, hep iletişimde olduğumuz kişiler…

Deniyoruz

Tabi ki tüm bu sürece aileleri, çocukları, bakıcı ablaları, ana okulu öğretmenleri ve uzmanları dahil ediyoruz. Yarattığımız projeleri deniyorlar. Uygulanabilir olduğu ve hayata geçirilebilir olduğunu, çocukların konuları anladığını, birlikte geçirilen kaliteli zamanın paha biçilmez ve unutulmaz olduğunu teyit edip onaylıyorlar.

Böylece bu eğlenceli gelişim paketi uzmanlar tarafından onaylanmış ve anne babalar ve esas hedef kitlemiz çocuklar tarafından test edilerek ailelere ulaşmış oluyor.

Zuzubo Odamı Topluyorum

zuzubo.com da HEDİYE ET bölümü nasıl işlemektedir?Neleri nasıl hediye edebiliyoruz?

Daha önceki kutularımızdan hediye et bölümünde mevcut olanları hediye edebiliyorsunuz. Sayfanın en üstünde butondan hediye et bölümüne tıkladığınız zaman satın aldığınız üyelik sonucu hediye ettiğiniz kişiye bir mail gidiyor ve sizden bir hediye gittiğini söylüyor. O kişi de girip üyeliğini aktive ettiği zaman hediye kutu evlerine ulaşıyor. Kendiniz elden götürmek isterseniz konuşuyoruz o zaman kutuyu hediye götürmek isteyen kişiye gönderiyoruz.

Anne ve anne adaylarına 1 Anne olarak neler söylemek istersiniz?

Çocukları ile bol bol vakit geçirip, gülüp eğlenip, birlikte keyifli anları paylaşmanın mutluluğunu yaşamalarını ve geçirdikleri güzel anların tadını çıkarmalarını söyleyebiliriz. O kadar çabuk zaman geçiyor ve o kadar çabuk büyüyorlar ki her anın değerini iyi bilip  çocukları ne kadar çok sevdiğimizi hissettirmek bize göre en önemlisi …