Çocuklar İçin Giyilebilir Teknoloji

Çocuklar İçin Giyilebilir Teknoloji

13 Ekim 2013 0 Yazar: Aile Merkezi

Mobil cihazlar günümüzde çok popüler. Cep telefonsuz bir hayat düşünemiyoruz artık. Ama gelecek gösteriyor ki yakında cebimizde taşımayacağız telefonları. Giyilebilir teknoloji her geçen gün yeni bir ürün çıkarıyor karşımıza. Akıllı telefon kullanımı ve uygulamaları arttıkça her gün yeni bir şey görüyoruz. Gözlük, saat, ayakkabı derken daha neler çıkacak diye düşünür olduk.

Bana sorarsanız bu teknolojik cihazların en işe yararları çocuklar düşünülerek üretilenleri. Onlar için de her geçen gün yeni bir ürün çıkıyor. Ne kadar bu ürünler henüz ülkemizden çıkmasa da yada satışı ülkemizde olmasa da ilerleyen zaman içerisinde bizde de en azından satışa sunulacağına inanıyorum. Benim gözüme takılan ve beğendiğim birkaç ürünü sizinle paylaşmak istedim.

 

1. Akıllı Çorap OWLET : Çocuğunuzun devamlı olarak kalp ritmini, vücutta ki oksijen oranını, vücut sıcaklığını ve uyku kalitesini bluetooth ile telefon veya bilgisayarınızdan takip etmenizi sağlıyor. ABD’de ön satışta 159 dolardan satışa sunulan OWLET şu anda 250 dolara satılmakta.

2. Akıllı Pijama SMART PJ’S : Bu ürün aslında tam olarak giyilebilir teknoloji sayılmaz. Akıllıca düşünülmüş bir ürün. Pijamanın üzerinde yeşil ve mavi noktalardan oluşan 45 farklı şekil var. Bu şekilleri telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama sayesinde birer masala dönüştürebiliyorsunuz. Üstelik istediğiniz nokta grubuna istediğiniz her hangi bir masalı atayabiliyorsunuz. Mavi ve pembe olarak iki renk ve 5 farklı boy seçeneği ile 29,99 dolardan satılıyor.

3. Akıllı Bebek Bezi Smart Diapers : Bebeğenizin idrarını ölçüp üzerinde bulunan Qrcode da renk değiştirerek sağlık durumunu gösteren ilginç bir ürün. Ürünün uygulamasını telefonunuza yükleyip Qrcode u her taradığınızda daha öncekilerle karşılaştırıp size sonucu gösteriyor.

4.Çocuk Takip Sistemi Guardian: İsmi kulağa ne kadar hoş gelmese de aslında giyilebilir teknolojiler için de son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulabilecek ürün bu. İnsan çocuğunu bir an bile bulamayınca çılgına döner Guardian sayesinde çocuğunuz gözünüzün önünden kaybolma ihtimali neredeyse yok. Farklı şekillerde ve boyutlarda rakipleri olsa da benim en beğendiğim ürün bu oldu. 30 kasım tarihine kadar ön satış bedeli 24.95 dolar daha sonra ise 29.95 olacak.