18.Blogger Anne-Blogger Baba Toplantısı da Böylece Bitti

18.Blogger Anne-Blogger Baba Toplantısı da Böylece Bitti

18 Eylül 2013 0 Yazar: Aile Merkezi

Anne-baba olunca ve önüne de Blogger eklenince

tabiki biz buradayız diyoruz…

Zaman nasıl çabuk geçiyor…

Biz www.ailemerkezi.com olarak 1,5 yaşında olduk .Blogger olarak ilk katıldığımız 10.Blogger Anne-Baba toplantısıydı. Twitter üzerinden devamlı görüştüğümüz hatta sitemizde Röportajlar bölümümüzde yer alan melek annelerimizle orada tanışmıştık. Bizim ilk blogger toplantımızdı ve bizim için çok önemliydi. Herkes birbirini tanıyordu ama biz onları tanımıyorduk biraz geçte olsa toplantıya 1Baba ve 1Anne olarak katılmıştık. Güzel günlerdi.

18.Blogger anne baba

Her ayın 2.cuması olan blogger toplantıları devam etmesine rağmen çalışan anne-baba olduğumuz için çoğuna katılamadık. Haftaiçi yapılan organizasyonlar için maalesef hep üzülmüşüzdür. Yaz tatilinin bitmesi ve artık yeni sezona başlanacağı haberi geldiğinde Eylül ayının 2.cuması için hemen iznimi belirlemiştim. İyi ki de gitmişim,toplantıya katılmışım. 18.blogger anne-baba toplantısının güzel bir konusu vardı www.tutumluanne.com gelecek ve yaptıkları hakkında bilgiler verecekti.Gerçekten çok güzel bilgilere sahip olduk ve tutumluanne.com u kendilerinden dinledik. Hadi buyrun www.tutumluanne.com nasıl çalışıyor, neler yapıyor hep birlikte bilgilenelim.

TutumluAnne

‘ANNE DAYANIŞMASI’

www.tutumluanne.com  sitesinde gerçekleşen her satışın %1’i Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlanır. 

Ürün satan anneler, eğer isterlerse, ilgili üründen kendilerine gelecek olan gelirin tamamını Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağışlayabilir.

KAZAN – KAZAN

Tutumluanne’de herkes kazanır:

Satıcı: Artık ihtiyacı olmayan ürünleri satarak ister aile ekonomisine katkıda bulunur, ister Kanserli Çocukların ailelerine umut olmak için bağış yapar. İhtiyacı olmayan ürünlerden kurtulurken fayda sağlar.

Alıcı: İhtiyacı olan ürünlere uygun fiyatlarla ulaşma şansı olur. Yeni gibi ürünleri değerinin çok altında fiyatlarla alır.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı: Her işlemden gelir elde eder; ayrıca ürün gelirinin bağışlanması ile kanserli çocuğu olan annelere daha çok destek olur.

Ülke Ekonomisi: Bu proje tüketimi körüklemez; fayda sağlar; yeniden kullanımı teşvik eder.

Bu projeyi oluştururken, dünyadaki benzer örnekler incelenmiş; üyelerin ürünleri satarken ve alırken ne gibi bilgilere ve yönlendirmelere ihtiyaç duyucağı analiz edilmiş; annelerden ve e-ticaret işinde uzman kişilerden görüş alınmıştır. En sonunda almanın da satmanın da basit ama her iki tarafın da ‘güvende’ olduğu bir sistem kurulmuştur.

Tutumluanne.com, Türkiye’de yeni bir konsept doğurmuştur, çünkü sadece iyi durumda kullanılmış anne-bebek-çocuk ürünlerinin satıldığı; aynı zamanda alıcıların ve satıcıların güvende olduğu ilk ve tek websitesidir.

Tutumluanne.com gelirken bloggerları da düşünmüş ve hediye bardaklar getirmişti.Bizim ailece çekilen fotoğrafımızı görünce çok duygulandım.Tekrar teşekkür ediyorum.Sizlerde bu güzel kupalara sahip olabilirsiniz ,bakın

bardak tutumluanne.com

www.tutumluanne.com bu şekilde çalışırken KAÇUV a da satışlarından %1 oranında bağış verilmesi de çok güzel.KAÇUV’dan Gözde hanım bizim görmediklerimiz, bilmediklerimiz hakkında çok farklı şeyler anlattı. Tüylerim diken diken dinledim. Twitter üzerinden devamlı görüştüğümüz (@aybigu ) Ayça vermiş olduğu örnek ile de beni şok etti. Koskocaman hastaneler hastalarına bu şekilde yapıyorsa diyecek bir söz bulamıyorum. Hayat çok zorlaşmış, kötüleşmiş onu çok iyi anladım.Gözde hanım anlatırken bazı şeyler çok önemliydi…

  • Her yıl 1 milyon çocuktan 120’sinde kanser gelişiyor…
  • Çocukluk çağı kanserleri em sık 0-5 ve 10-15 yaş döneminde ortaya çıkıyor…
  • Türkiye’de her yıl 3000’e yakın çocuğa kanser teşhisi konuluyor…
  • 44 Kanser Teşhis ve Tedavi Merkezinin 37’si çocuklara hizmet veriyor…
  • Çocuk onkolojisi alanında çalışan uzman sayısı sadece 97…
  • Tedavide başarı için doğru ve zamanında tanı konulması çok önemli…
  • 2030’lı yıllarda 250 kişiden birinin çocukluğunda kanser geçirmiş ve iyileşmiş olacağı tahmin ediliyor…

KAÇUV 2006 yılında Aile Evi projesinin çalışmalarına başlamış ve 2007-2008 Cerrahpaşa Tıp Fakiltesi’nin karşısında temelleri atılmış.2012 yılında da bu Aile Evi hizmete başlamıştır.Aile Evi projesinin amacı yeterli maddi koşullara sahip olmayan kanserli çocuklar ve ailelerine tedabi sırasında bir ev konforuyla konaklama hizmeti sunmak.

Kanser tedavisi uzun süren bir hastalık.

Aile Evi ile bu çocuklarımız daha güvenli bir yerde aileleri ile birlikte kalabilme imkanına sahip olabiliyorlar.Bağışçı destekleri ne kadar çok olursa o zaman daha iyi aile evleri açılacak ve bu evler çoğalacaktır. Elimizden geldiğince destek olalım.Çocuklar hepimizin, onların yüzlerinde ki gülümseme herşeye değer.Aile Evlerine gidip onları ziyaret etmek bile ne kadar çok mutlu edecektir.

18.Blogger Anne-Blogger Baba toplantısı da bu şekilde geçti bitti.Güzel şeyler öğrendik.Bu güzel anları da fotoğraflamak gerekiyordu ve birkaç fotorğaf çektim.Birazda fotoğraflara bakalım ,hadi buyrun…

[nggallery id=45]

www.tutumluanne.com

@tutumluanne

www.kanserlicocuklaraumut.org

@KACUV1