İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakın Milföyden Gül Yaptım

Yemek bölümümüzü açtığımızdan beri #Burcu1AnneMutfakta deyip birşeyler yapmaya başladım. Evlenmeden önce mutfağın “M” sini bilmeyen ben birden yemekler ile birşeyler öğrenmeye, yeni şeyler yapmaya heveslenmiştim. İpek 1cimcime ile de güzel şeyler yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz. O yesin ,beraber yapalım heveslensin diye kendimizce güzel şeyler yapıyoruz.

Ramazanda milföy ile neler yapılır diye gezerken bu tarifi buldum. Benim için hem çok kolay hem de çok güzel bir görüntüye sahipti. İpek 1cimcime ile yaparken çok eğlendik. Milföy hamurlarından ona da verdim ,o da “Anneee bak ” diye diye yuvarlaklar yapıyor yüzündeki gülücükler artıyordu. Benim de çok hoşuma gitmişti.Evet biz İpek 1cimcime ile mutfağa girdik ve milföyden gül yaptık.

Malzemeler:

1 paket milföy

1 adet yumurta (üzeri için)

Salam (isterseniz kabakta dilimleyebilirsiniz)

Yapılışı :

Milföyleri ben üçe böldüm ve aralarına salamları koydum , bakın şu şekilde,

Milföy

Daha sonra en baştan başlayarak rulo yaptım ,

Milföyden Gül

Üzerlerine de yumurtamın sarısını sürüp ,fırına koydum. 140 derecede 20-25 dk beklettim. Üzeri kızardığı zaman anlarsınız zaten ,yumurtaların sarıları bazen farklı olabiliyor. Siz kızardığı zaman alırsınız. Bizim Milföyden Güllerimiz işte bu şekilde oldu.Misafirlerimiz çok beğendi bence sizde mutlaka deneyin.

Afiyet olsun.

Milföyden gül

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın