İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bebeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerimiz herşeyden önemli ve onun sağlığı,vücudu ve saçları içinde elimizden geleni yapmamız gerekiyor.Doğduğu andan itibaren onların ciltleri çok hassas olur ve bakımları da özenle yapılmalıdır.Saçları da çok önemlidir.

Peki bebeklerimizin saç bakımı nasıl olmalı?Neler yapmalıyız?

“Bebeğinizi yıkamadan önce saçlarını açın , çünkü yıkadıktan sonra daha çok karışabilir.

Eğer bebeğiniz izin veriyorsa şampuan sonrası özel bebek saç kremlerini kullanın. Eğer daha fazla banyoda oturmak istemiyorsa , kremli şampuan kullanın. Böylece taramak daha kolay olacaktır.

Muhakkak ılık su ile bebeğinizi yıkayın kullandığınız şampuanı çok az miktarda alın ve masaj yaparak saç diplerine uygulayın

Geniş dişli tarakları ve uçları plastik kaplı fırçaları tercih edin. İnce dişli taraklar saçların kırılıp kopmasına yol açar.

Saçları bir elinizle açmaya çalışırken diğer elinizle de saç diplerini tutun ki siz çekince çocuğunuzun canı yanmasın ama muhakkak saçlarınızı her banyo sonrası tarayın

Saç kurutma makinesi kullanacaksanız , fazla sıcağa ayarlamayın. Zira bebeğinizin saçlarına zarar verebilirsiniz.

Eğer bebeğinizin saçında kepek ya da konak var ise ki hemen hemen bir çok bebeğimizde konak ve kepek dediğimiz pullanmalar oluşur.Konak ve kepeği önlemek için saça banya öncesi zeytinyağı sürüp fırçalamak iyi gelir.Konak ve kepeğe karşı etkili olarak doktor önerisine göre ilaç ve çeşitli şampuanlar kullanilabilir.

Bebeğin saçına kurdele takmayın ve atkuyruğu yapmayın. Çünkü bu bölgesel kelliklere neden olabilir. Eğer atkuyruğu yapacaksanız fazla sıkmayın ve özel kurdeleler kullanın.

İki aylık aralarla bu işte uzman bir salonda bebeğin saçlarını düzelttirin.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın