İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesinde Piknik

Adını çok fazla duyduğumuz fakat gitmediğimiz bir yer hakkında bilgi vermek isterim. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Ali Nihat Gökyiğit’in eşinin anısına hatıra park olarak başlanmasına rağmen 50.000 ağaç ve çalı dikilmesiyle beraber botanik bahçesi olarak anılmaya başlanmıştır.Anadolu yakasında Ataşehir’de bulunan bu bahçe Anadolu yakasının en önemli yerler arasında. Çocuklar için çok güzel etkinlik alanları oluşturulmuş.1 Eylül 2013 itibari ile de okullar için etkinlik kayıtları yapılmaya başlanacaktır.Bu fırsatı bütün okulların kullanması gerekiyor. Çocuklarımızın bitkiler hakkında çok iyi bilgiler öğreneceklerine eminim.

Etkinlik alanında tahtadan yapılmış çok değişik aletler var ve çocuklar burada çok keyifli anlar geçiriyorlar. İpek 1cimcime bile orada kendinden geçti.Bizde etkinlik alanının yanındaki İpek Böceği alanın da ipek böceği kozalarına ve ipek böceğinden yapılan giysilere baktık.Botanik bahçesi 6 adadan oluşuyor, havanın çok sıcak olmasından dolayı maalesef fazla gezemedik ama gezdiğimiz yerler de çok güzeldi.Merkez Adası, Ertuğrul Adası,Mesire Adası,İstanbul Adası,Arboretum Adası ve Meşe Adaları bulunmaktadır.Her ada da farklı ağaçlar ve bitkiler bulunmaktadır.Mutlaka gidip görmeniz gerekiyor.Biz giderken yanımıza evden yiyecek birşeyler aldık ve çok güzel piknik yaptık.Piknik masalarının da özenli bir şekilde hazırlanması ve her piknik masasında bilgilerin bulunması dikkatimizi çekti.Aracınızla beraber gittiğiniz için park alanlarına gittiğinizde park yerlerinin isimlerinin bitki isimlerinden oluştuğunu göreceksiniz .Mesela bizimki buydu 🙂

Botanik Bahçesi

İpek 1cimcime ile kuzeni çok eğlendi.Ördekler ve nilüferlerin altında bulunan kurbağaları görünce çok şaşırdılar.İpek “Anneee Bak kuybağaaa” deyip durdu.Çok hoşumuza gitti.Botanik bahçesi sadece çocuklar için kurslar yapmıyor,yetişkinler için de çok güzel kursları bulunmakta.Mutlaka sitesini ziyaret edin ve bilgiler alın.

ailemerkezi1cimcime

Biz maviyi çok seviyoruz ve bugün de böyle giyinmiştik.

Çekmiş olduğumuz diğer fotoğraflar için hadi buyrun.Bizden size #ailemerkezi tavsiyesi.Bu bahçe ailece gidebileceğiniz ve çok zevk alacağınız bir yer.Biz biraz geç gitmiş olsakta artık devamlı gideceğimize eminiz.Bizi burada hafta sonları bulma imkanınız çok büyük artık.İpek 1cimcime ile çok eğlendik eğlenmeye devam edeceğiz.Hadi bakalım sizleri fotoğraflarla başbaşa bırakalım.

[nggallery id=38]

6 Yorum

 1. Tugce Tugce 13 Ağustos 2013

  Öncelikle kıyafet uyumunuza bayıldım, maviler çok yakışmış cnm;)
  Parkıda çok güzel anlatmışsın, keşke yakın olsa da bizde gitsek:((

  • 1 Anne 1 Anne Yazar | 14 Ağustos 2013

   Çok teşekkürler canım benim, bayram boyunca böyle uyumlu olmaya çalıştık ben çok seviyorum Batuhan’da uyuyor işte .Botanik bahçesi gerçekten çok güzel.Köprüyü geçtikten sonra aslında çok yakın gelinip güzel bir piknik yapılabilinir.Biz çok beğendik galiba hep gidicez 🙂

 2. gamze gamze 25 Kasım 2013

  Çok güzel bir yermişşşş,ismini söylemek zor ama eğlenceli bir parka benziyor. İpek böceğinin macerası çok hoşuma gitti yanınızda da tatlı ipek’cikle keyifli olmuş gününüz. :))

Bir cevap yazın