İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tatile Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bayram tatiline gidecek olanlar mutlaka okumalı. Tatile gidiyorsunuz ve belki listenizde eksiğiniz var iyiyicene kontrol ettiniz mi? Gittikten sonra dönemezsiniz .

Tatile çıkmadan önce yapılması gerekenler her kişiye göre değişiklik göstermektedir. Sadece eşin ile gideceksen bavulunu hazırlar belki de sırt çantanı alıp gidebilirsin ama çocuk varsa daha ayrıntılı bavul hazırlamak gerekir.

Yıl boyunca çalıştıktan sonra yaz gelir ve artık herkes tatil planı yapmaya başlar. Arkadaşın, akraban ,dostun bir yerlere gittikçe senin de artık biraz olsun kafanı dinlemek istediğin, değişik yerlerde olmak istediğin aklına gelir ve bütçene göre yer arayışlarına başlarsın. Eğer tek başınaysan tatil için hiçbir sorun ,engel yoktur. Eğer evliysen biraz daha ayrıntılı hatta çocuğun varsa daha çok özen göstererek bavulunu hazırlamalı , gideceğin yeri çok iyi araştırmalısın.

Peki çocukla tatile giderken nelere dikkat edilmeli? Hangi bölgeler seçilmeli?

Çocukla tatil yapmak hayatımızın en zor zamanlarından biri gibi gözükse de onlar için gidilebilecek yerleri araştırdığınız da aslında o kadar da sorunlu olmadığını göreceksiniz. Artık oteller aileleri çekebilmek için ellerinden geleni yapıyor. Animasyonlar, çocuk tiyatroları, oyun ablaları, gösteriler … derken siz yemeğinizi yerken bile güvenle bırakabileceğiniz birkaç saat çocuğunuz oyun oynarken sizde eşinizle yada dostlarınızla birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz yerler var. Bu otellere gidemiyorum yada gideceğim tarihte son anda yapılan rezervasyonlar da pahalı olma ihtimalleri çok yüksek olmasına rağmen aylar öncesinden bir acente ile yada http://www.booking.com/ a baktığınızda size uygun otelleri çıkarıp güzel yerlere uygun fiyata gitmenize yardımcı olacaktır. Çocukla tatile gitmek hele kendi aracınız ile olacaksa çok müthiş oluyor. Otobüsle yada uçakla gidilen yerlere oranla aracınızla gitmeniz bana göre çok uygun.

Tatil için gideceğiniz yerin denizi çok önemli. Gittiğiniz yer dalgalı ise maalesef çocuğunuzla denize girmek çok zorlaşabilir. Kumsalının da çakılsız, taşsız olması tercih edilmelidir.

Kim böyle bir yerde tatil yapmak istemez ki değil mi?

Tamam tatil yerimiz seçildi peki yanımıza neler alacağız?

İşte bu soru çok çok önemli. Bu sene bizim yaptığımız gibi kendinize sakın hiç birşey almamazlık yapmayın. Evet evet biz kendimize 5 tişört –şorttan başka bir şey almamışız. Bavul sırf İpek 1cimcime nin kıyafetleriyle doluydu. Kıyafet konusunda çok zorlandım diyebilirim. Gerçekten yanımıza eşime ve kendime bir şey almamıştım. Gittiğimiz yer merkezi bir yer olmasından dolayı alışveriş yapma imkanına sahiptik gittik aldık. Tatile çıkmadan önce çocukla gideceğimiz ilk tatil olduğu için biraz meraklı, aklım karışık ve tuhaftım. İpek için neler almalıyım, ne kullanmalıyım diye düşündüm durdum. Bunları tatil yazımızda anlatacağım…

Kendiniz için tişört-şort-iç çamaşırı-terlik-gözlük-bikini-mayo-lens kullanıyorsanız kabı ve suyu-ayakkabı-pantolon-çorap ve belki uzun kollu bir şey alabilirsiniz. Gittiğiniz yerin akşam ki hava durumunu düşünerek söylüyorum. Güneş kreminiz , havlularınız, tıraş aletleriniz, diş fırça ve macunuz, fotoğraf makinanız, kameranız ,şarj aletleriniz mutlaka olmalı. Çocuğunuz için ise ayrı bir liste hazırlamak lazım…

Bez- Islak mendil –badiler- tişörtler –şortlar- pantolon –eşortman –havlu –güneş kremi –mayoları- şapkaları- çorap –ayakkabı- sandalet- deniz ayakkabısı – gözlük-oyuncaklar- silverdin- mamaları- biberonlar- temizleme araçları-şampuan -krem …

Tatile çıkmadan önce bence dolabınızı açın ve ne almak istiyorsanız onları yazın. Bavul hazırlarken ayyy unuttum demezsiniz. Liste yapmak gerçekten çok önemli. Evlenirken bile alacaklarımızı yaptığımız listelerimiz olmakta, tatil içinde mutlaka herkesin bir liste yapması gerekiyor. Herkesin çok güzel bir tatile ihtiyacı vardır, herkes elinden geldiğince yapmaya, gitmeye çalışır. Tatil bütün çalışanların hakkıdır.

  • Acil durumlar içinde eğer kullandığınız ilaçlarınız varsa mutlaka onları da bavulunuza koyun.
  • Tekerlekli bavulları tercih etmeniz sizin için faydalı olacaktır.
  • Bavula koyacaklarınızın mutlaka listesini yapın.
  • Yanınıza mutlaka yedek hafıza kartı alın.

ailemerkezi olarak sizlere bunları yapmanızı tavsiye edebiliriz. Belki sizin için daha ayrıntılı şeyler varsa, bizim de unuttuğumuz şeyler onları mutlaka yorum olarak yazın. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize.

Bu sene ki tatilimiz hakkında yazımız yakında geliyor, çok güzel ve bol gezmeli bir tatil oldu. Çok fazla il gezdik, çok fazla insanla tanıştık, çok fazla güzel yerler gördük. Bunların hepsini sizlerle paylaşacağız. 2000 km yaparken biz İpek 1cimcime ile çok eğlendik, sizlerde kesin merak ettiniz değil mi? En kısa zamanda görüşmek üzere…

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın