İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

"Çocukla Hayat" Başladı

İki çizgiyi gördüğümüz andan itibaren hayatımız biranda değişir. O iki çizginin anlamı her kadına göre değişir. Kimisi o anda göz yaşlarını tutamaz ağlar, kimisi akşam eşine nasıl bir sürpriz yaparak söyleyeceğinin planını yapar ,kimisi heyecanını arkadaşlarıyla paylaşır…bu sürüp gider böyle.

Sen ne yaptın derseniz eğer; Benim o iki çizgiyi görmem hayatımın o anda değiştiğini gösterdi. Deli gibi ağlayarak eşime sarılmış ve hiçbir şey söylemiyordum. Ne oldu diye soruyordu devamlı, niye ağlıyorsun? Benden bir söz çıkmıyordu. Sadece gel dedim ve kolundan tutup o iki çizgiyi gösterdim. Birbirimize bakmıştık, sarıldık ağlamıştık, 2 Aralık 2010 hiç unutmuyorum o günü…

“Hayat Çocukla Çok Güzel” diyorum 25 Temmuz 2011 yılından beri. Hayatımıza girdiği andan itibaren bizim dünyamız değişti. Aldığımız hava, yediğimiz yemeğin tadı, gezdiğimiz yerlerin önemi arttı. Hayatımıza bir prenses girmişti ve o prensese göre devam etmek zorundaydık. Ve hala o şekilde hayatımıza devam ediyoruz. Bazı zamanlar İpek hanımla atışsak ta biz birbirimizi çok seviyoruz hem de çok.

Bundan 1 ay öncesinden Ankara’da yaşayan ve bizimle doğum hikayesini paylaşan Hande hanım, radyoda bir program yapacağını söylemişti ve bunun ismi konusunda yardımlarımızı istemişti. Birlikten kuvvet doğar diye boşuna söylememişler, anne-babalardan çok güzel fikirler ortaya çıktı ve bunlar arasından Çocukla Hayat seçildi. 5 Haziranda ilk programı gerçekleşti. Son 15 dakikasına yetişmeme rağmen çok zevkliydi ve hafta sonu tekrarını dinleyerek o heyecanı tekrar tattım. RadyoA ‘da her Çarşamba günü saat 14:00 da çok güzel bir program bizlerle. Hande bizim için çok güzel insanları tanımamızı sağladı, ona ne kadar teşekkür etsek az ve bu ay sonunda Ankara’da onlarla buluşacağız. Çocukla Hayat programı için cocuklahayat@radyoa.com.tr mail adresine isteklerinizi ve Çarşamba günlerinde program anında sorularınızı mail atabilirsiniz. İpek 2 yaş sendromunda olduğu için ben geçen hafta sorularımı sordum ve cevap bulma imkanına sahip oldum. Sizlerde mutlaka her hafta Çarşamba günü radyonun başına geçin yada internetten canlı olarak dinleyin. Çalışan 1anne olduğum için Çarşamba günleri saat 14:00 da internetten canlı olarak dinleyebiliyorum. Çok faydalı bilgiler veriliyor ve güzel konular seçiliyor. Çocukla Hayat bizler için çok önemli, elimizden geleni yaparken bazen bazı şeyleri tam olarak doğru yapmadığımızı görebiliyoruz. Sizlerde böyle düşünüyorsanız mutlaka dinleyin, kafanıza takılan sorularınız varsa onları sorun. Programı kaçırdım tekrarını nasıl dinlerim derseniz eğer her cumartesi yine saat 14:00 da Radyoa ‘da yayınlanıyor sakın unutmayın.

Biz İpek ile bir adım daha büyümeye devam ettiğimiz her gün yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Öğrenmek çok güzel, bazen yanlış bildiklerimizi öğrenip doğru yöntem ile yaptığımızda çok mutlu olabiliyoruz. Bilgi çok önemli, yeni şeyler öğrenmekte bizim için çok önemli ,özellikle de İpek ile ilgili şeyler. Çocuk hayatımızın neşe kaynağı, ışığı ,birbirimize sevgi saygı katan bir varlık. Ona sahip olduğum için çok şanslıyım ,Allah bütün isteyen herkese nasip etsin. Onun akşam eve gittiğim zaman boynuma sarılıp “Anneeee” diye bağırışını hiçbir şeye değişemem. Bir kez daha “Hayat Çocukla Çok Güzel” diyorum…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın