İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güneş'i Kıskandıran Kız

Sıkıcı bir iş günüydü,yoğundum ve telefonun çaldığını bile duymamışım yada farketmedimTelefona baktığımda Burçak hanımın aradığını gördüm ve hemen aradım .1 yaşına girdikleri için güzel şeyler yaptıklarını ve saat 14:00 da Tuna Kiremitçi’nin imza günü olduğunu söyledi. O anda çok heyecanlandım çünkü Tuna Kiremitçi’yi okurum ve takip ederdim.Onunla tanışma ve yeni kitabını onun elinden almak beni çok mutlu edecekti.

4 Mayıs benim için yoğun birgündü aslında.İpek diş çıkarma evresinde olduğu ve birazda hasta olacak gibiydi.Ailece beraber gidecektik ve İpek nasıl tepki verecekti bilemiyordum.Ve biz yoğun trafik ve sıcağa rağmen gittik ve Tuna bey ile tanıştık.Nasıl çekingen bir adam anlatamam.Konuşurken sanki gözünün içine bakmaktan çekiniyor gibiydi.Tabi bize göre öyle geldi.Herkes öyle değil midir?Bir yere gidersiniz, birileriyle ilk kez tanışırsınız ,illa ki bir geri çekilme yada uzak durma olur.Çok nadirdir insanların sıcak kanlı olması,kırk yıllık arkadaşmış gibi konuşması.

Lise yıllarıydı ,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okumaya başlamıştım Tuna Kiremitçi kitaplarını.İnsan alışınca hep onu okumak ister ya işte bende öyle yaptım belki de .Bir kitabını aldım baktım güzel gidiyor, diğer kitabını,diğer kitapları derken okudum.Hiç aklımın ucundan geçmezdi bir gün Tuna Kiremitçi ile tanışacağım,istedim oldu,dermişim.Ben ve eşim önceki kitaplarından yararlanmıştık şimdi de İpeğin okuyabileceği bir kitabın olması bizi daha çok çekti diyebilirim.Peki bu kitap neydi? Nasıl ortaya çıkmıştı? Kitapta ne anlatılıyordu? İşte bu soruların hepsini öğrendik biz . Çok güzel bir gündü gerçekten. Burçak hanıma tekrar burdan teşekkür ediyorum.Nivokido ile aynı yaşa girmemiz ve aramızdaki ilişki çok farklı bir seviyede.Onların yeri ve önemi benim /bizim için çok farklı.

Tuna Kiremitçi ilk çocuk romanını çıkardı ve galiba büyük ilgi olacak.Güneş’i Kıskandıran Kız adlı ilk çocuk romanı bütün kitapçılarda yerini aldı.Kırmızı Kedi yayınevinden basılan kitap dış görünüşü ve içindeki konusuna göre çok güzel.İpeğe okumadan önce ben okudum ve çok hoşuma gitti. Sarı saçlı bir kız var ve saçları ışıl ışıl.Köylerinde devamlı yağmur yağıyr çünkü Güneş bu kızı kıskanıyor.Kızın adı Sumru.En yakın arkadaşı Emre ile Güneş’i bulmak için köyden ayrılıyorlar ve ayrıldıkları anda Güneş köylerine dönüyor.Neden? Çünkü Sumru o köyden ayrılmıştır. İşte köyden ayrıldıkları o sabah başlıyor maceraları. Emre ile Güneş’i ararken neler yaşadılar merak ediyorsanız eğer mutlaka sizde bu kitabı temin edin.Çocuklarımız için çok güzel bir kitap.Sumru’nun çizimlerini de Yusuf Tansu Özel yapmış. Çok güzel görünüyor gerçekten. İmza günü olmasından dolayı almış olduğum kitaba İpek adına imzalattım. İpek çok şanslı bir çocuk gerçekten. Şimdi odasındaki rafta 10 tane imzalı kitabı oldu bile. Yavrum benim ,onun okuduğu o günleri görebilece miyiz bakalım? Hayat ne kadar hızlı ilerliyor. İpek kocaman kız oldu, bizler yaşlanıyoruz.Onun isteklerine ayak uydurabilecek miyiz acaba?

[nggallery id=35]

İpeğin imza gününe katıldığı ilk gün olarak geçti takvime 4 Mayıs.

Şanslı prensesim benim, seni çok seviyoruz hem de çok ,iyi ki hayatımıza girdin sen.

Follow my blog with Bloglovin

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın