İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aktüel Dergisi-Haziran Sayısı 2013

Aktüel Dergisinin haziran sayısın da bizler de yer aldık. Röportaj da sorulara vermiş olduğumuz cevaplar bu şekil de , hadi buyrun…

**“ailemerkezi” blogunu açmaya nasıl karar verdiniz? Kızınıza ilerde bir hatıra olsun diye mi düşündünüz?

2004 yılından beri eşim ve benim blogumuz vardı. Kendimizce birşeyler yazıyorduk. 2008 yılında evlendik. 2010 yılında bebeğimiz olacağını öğrendik. Öğrendiğimiz andan itibaren gün gün hergün ne yaptıysam onları yazar olmuştum. Artık defterler çoğalmış ve eşim bunun kaybolması yada başına bir şey gelmesinden dolayı korktuğu için bir akşam geldiğinde bana www.ailemerkezi.com u aldığını ve artık buranın 1Anne si olduğumu söyledi. O andan itibaren ikimizde bloğumuzda yazmaya başladık. Kızımız için büyük bir hediye bence. Onunla yaptığımız şeyleri ,gittiğimiz yerleri fotoğraflarla anne ve baba olarak anlatmaya çalışıyoruz.

** Sizce kızınız biraz daha büyüdüğünde bunu nasıl karşılayacak? Nasıl bir karakteri var?

İpek çok aktif bir kız şuanda ,fotoğraf çekmeyi, gezmeyi çok seviyor bizler gibi. Okumaya ve yazmaya başladığı andan itibaren onunda sitede yer alacağına eminim. Çok meraklı bir kızımız var. Sitemizde zaten İpek ile ilgili olan şeyleri yazarken diğer çocuklarda nasıl bir etki var, onların yaşadıkları nasıl ,onlara bakıp öyle yazmaya dikkat ediyoruz. Banyo yaparken ki vidyosunu yada çıplak fotoğraflarını koymuyoruz.

** Bizim zamanımızda sosyal medya böyle değildi… Tabii anne babalarımız da böyle aktif değildi. Siz olsanız, bebekliğinizde anne babanızın sizinle ilgili paylaştığı şeyleri takip etmek ister miydiniz?

Çok isterdim. Her seferinde eski fotoğraflara baktığımda keşke daha çok fotoğrafım olsaydı, keşke ilk adımımı attığım anda yada konuşmaya başladığım andaki vidyolarım çekilseydi ,keşke ilk ayakkabım saklansaydı diye hep söylerim. İpek bu yüzden çok şanslı, çünkü her anının fotoğrafı ve vidyosu var.

** The Guardian’da rastladığım makalede “çocuklar büyüyünce bu işler onları nasıl etkiler” anafikri vardı. Siz bu konuda ne gibi eleştiriler aldınız, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu konu gerçekten çok önemli. Çocuklarımız yaptıklarımızdan ve yaşadıklarımızdan o kadar çok etkileniyor ki maalesef hayat şartları bu şekilde değiştirmek istesek te değiştiremiyoruz. Büyüdükleri zaman inşallah hayal kırıklığı yaşamazlar.

** Bir yandan da bu işin anne babalara büyük faydaları var, sonuçta herkes bu şekilde birbiriyle tanışıyor ve yardım alıyor. Biraz da “ailemerkezi”nin getirdiği avantajları anlatır mısınız? Size ve eşinize ne gibi faydaları oldu bu blogun?

www.ailemerkezi.com olarak 15.05.2012 ‘de ilk yayınımızı yaptık. Nasıl bir heyecan vardı anlatamam. Güzel bir isim altında anne ve baba olarak yaşadıklarımızı yazıyorduk. Daha sonra artık bölümlerin açılması gerektiğini düşündük ve “Röportaj” bölümümüzü açtık ve ilk röportajımızı yapmıştık. Bizim için büyük bir etki oldu. Daha sonra her ayın 2.cuması yapılan blog toplantılarının olduğunu öğrendik ve bizde katılmaya başladık. Bizim için işte o anda gerçek olarak tanınma başladı. Çünkü twitter üzerinden görüştüğümüz konuştuğumuz kişiler “aaa onlar siz misiniz?” demeye başlamıştı. Bu sayede daha çok anne ve babalar ile tanıştık. Markaları tanıma fırsatı bulduk, organizasyonlara katıldık. Bizim ve İpek için gerçekten büyük bir adım oldu. Blogta yazarken anne ve baba olarak neler hissediyorsak o şekilde yazdık, kendimize yarım saatte olsa vakit ayırmamız gerektiğini öğrendik, araştırırken bizde öğrendik, İpek için yapmış olduğumuz yanlışları gördük düzeltmeye çalıştık, şuanda 1.yaşımızı kutluyoruz ve zamanın ne kadar hızlı ve güzel geçtiğini gördük .Tanıştığımız bütün blogger anne ve babalara ,bizi takip eden, yanımızda olan  herkese teşekkür ediyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın