İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

"ÇEVRE YARIŞMASI " Kayıtları Başladı

Kartal Belediyesi çocuklar ve gençler için güzel şeyler yapmaya devam ediyor.Geçenler de yolda görmüş olduğum bir afiş dikkatimi çekti ve hemen Kartal Belediyesi’nin sitesine girip gerekli bilgileri öğrendim.Bizim zamanımız da yoktu böyle şeyler.Şimdi ki yeni nesil çok şanslı ve bizde bunu sizlerle paylaşmak istedik.

Kartal Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri için şimdiden başlamış ve çok güzel yapmış.Çevreye dikkat çekmek ve çocuklarımıza bunu göstermek çok faydalı.Bu yarışmalara katılarak hayal güçlerinin de ne kadar zengin olduğunu görebilme imkanına sahip olacaksınız.Bu fırsatı sakın kaçırmayın.17.05.2013 e kadar fotoğraflarınızı mesai bitimine kadar göndermeniz gerekmekte.

“ÇEKİM MERKEZİ KARTAL’DAN YANSIMALAR” KATILIM ŞARTLARI

1. Fotoğraf yarışması 5-8.sınıflar ve 9-12.sınıflar olmak üzere 2 farklı kategoride yapılacaktır.

2. Fotoğraflar 30×40 cm ebadında, 300 dpi çözünürlükte orijinal fotoğraf kâğıdına basılarak 40×50 cm beyaz fon karton üzerine sabitlenmelidir.

3. Bir okul adına katılım sağlayan tüm öğrencilerin fotoğrafları jpeg formatında tek bir CD içerisinde okulun adı belirtilerek, dijital ortamda teslim edilmelidir. Eserler, CD’ye öğrencilerin bilgilerini içerecek biçimde kaydedilmelidir.

4. Öğrencinin adı, soyadı, sınıfı, okul adı ve fotoğrafın nerede çekildiğine dair bilgiler beyaz fon kartonun sağ alt köşesine yazılmalıdır.

5. Fotoğraflar, öğrenci tarafından çekilmiş olmalıdır. Bir başkasına ait olamaz.

6. Fotoğraflar, daha önce bir başka yarışmaya katılmamış ve herhangi bir basım yayın organında yayınlanmamış olmalıdır.

7. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır.

8. Belediyemiz katılımcıların fotoğrafları ile ilgili izinler ve telif hakları ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

9. Değerlendirmeye giren eserler iade edilmeyecek ve her türlü basım, yayım ve kullanım hakkı Kartal Belediyesi’ne ait olacaktır.

10. Yukarıdaki şartlara uygun olarak Belediyemize eser gönderen öğrenci, yarışmaya başvuru yapmış kabul edilir.

11. Yarışmaya sadece İstanbul Kartal ilçesindeki okullar iştirak edebilir. Yarışma şartnamesi ve katılım formu www.kartal.bel.tr adresinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün web sayfasından indirilebilir.

“GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU TASARIM YARIŞMASI” KATILIM ŞARTLARI
1. Tasarım yarışması 1-4.sınıflar, 5-8.sınıflar ve 9-12.sınıflar olmak üzere 3 farklı kategoride yapılacaktır.

2. Kutu yapımında kullanılacak malzemelerin çevreye zarar vermeyecek olması şartıyla herhangi bir sınırlama yoktur.

3. Her öğrenci 1(bir) tasarım ile yarışmaya katılma hakkına sahiptir.

4. Özellikle okul adı ve katılan öğrencinin adı tasarımın sağ üst köşesine, 5cm X 15cm beyaz kâğıda yazılarak tutturulacaktır.

5. Değerlendirmeye giren eserler iade edilmeyecek ve her türlü değerlendirme hakkı Kartal Belediyesine ait olacaktır.

6.  Yukarda ki maddelerde belirtilen şartlara uygun olarak Belediyemize tasarım gönderen öğrenci, başvuru yapmış kabul edilir.

7. Yarışmaya sadece İstanbul Kartal ilçesindeki okullar iştirak edebilir. Yarışma şartnamesi ve katılım formu www.kartal.bel.tr adresinde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün web sayfasından indirilebilir.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen http://www.kartal.bel.tr/tr/haberler/Habergoster.aspx?id=1478

 

Bir yorum

  1. Yaprak Yaprak 28 Eylül 2016

    Çevremizi ne kadar temiz tutarsak o kadar sağlıklı ortamlar oluşturmuş oluruz, keşke yeni nesil biraz daha dikkatli olabilse

Bir cevap yazın