İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Saçlarımız Yaza Hazır Mı?

Mart ayını da geri de bıraktık yaza yaklaşırken hepimizde bir telaş başladı yaza daha güzel girmek için hepimiz diyete girdik oysa ki unuttuğumuz bir nokta var.Yazın bize en çok lazım olan şey ? bizi güzel yapan bakımlı yapan ufak bir dokunuşumuzla bile bizi değiştiren şey.

Tabi ki saçlarımız, peki saçlarımız yaza hazır mı ?

Güneş ve aşırı sıcaklara bağlı olarak nem saç diplerinize zarar verebilir. Saçlarımızda kırıklar ve dökülmeler meydana gelebilir ve buna bağlı olarak saçınız kabarabilir aynı zamanda güneş, yazın saçlarınızın rengini açabilir ve  rüzgarda saçlarınızı kurutur.Ne yapmamız lazım derseniz 🙂

Yazın saçların aşırı sıcak nedeniyle daha fazla nemlendirilmesi gereklidir.Bu  nedenle şimdiden saçlarınıza bakım yapmaya başlamak lazım üretilen doğal ürünleri tercih edebilirsiniz benim sizlere önerim Argan Yağı uygulamanız. Peki Argan Yağının faydası nedir derseniz;Saçı doğal bir şekilde nemlendirir, karışmasını engeller ve daha kolay şekil almasını sağlar aynı zamanda saçın nemli havalarda kabarmasını engeller.

Argan Yağı nasıl kullanılır?

Yağı duşa girmeden hemen önce veya duştan hemen sonra kullanabilirsiniz duştan önce kullanmak isterseniz elinize bir miktar argan yağı döküp avuç içlerinize yayın ve uçlardan köklere kadar saçınıza yedirin daha sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yapın yağın eşit miktarda yayılması için geniş dişli bir tarak kullanın daha sonra saçlarınızı başınızın üstünde toplayın ve havluyla sararak 1 saat kadar bekletin.Banyodan sonra kullanmak isterseniz saçlarınızda fazla suyu havluyla aldıktan sonra saça tazelik ve parlaklık vermesi için tarağınızın üstüne birkaç damla argan yağı damlatıp saçınızı tarayabilirsiniz.

İkinci adım olarak şampuanınızın varyandını en azından yaz ayları boyunca değiştirip nem içeren varyandını tercih etmelisiniz ve yaz aylarında nemsizlikten saçlarımız kurur ve çok fazla kırılır 4 ile 6 hafta bir saç uçlarınızı kestirmenizde fayda var.

Üçüncü adım olarak Saçlarımızı kuruturken fazla sıcağa maruz bırakmayalım ve saçlarımızı ıslakken taramayalım sadece nemliyken tarayalım çünkü saç ıslakken elastikiyeti fazladır bu yüzden çabuk kırılır ve muhakkak durulanmayan sıvı saç kremleri kullanmalısınız saçınızı daha kolay taramanıza yardımcı olacaktır.

NOT:Bir sonraki yazımda ARGAN YAĞI hediye edeceğim,bizi takip etmeye devam edin…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın