Annelerle EKS Mutfaktayız

18 Nisan 2013 2 Yazar: Aile Merkezi

EKS Mutfaktayız

Anneysen.com geçenlerde yine güzel bir etkinlik yaptı ve bizlerde davet edildik.Her zaman ki gibi yine güzel ve değişik birşeydi. İlk olarak beslenme üzerine bilgiler aldık daha sonra da bütün anneler ile EKS Mutfakta yemek yaptık. EKS Mutfak yeri ve konumundan dolayı çok kolay gidilebilecek bir yerde.Yeni olmasından dolayı belki bazı insanlar tereddüt edebilir ama ben beğendim. Yemeğinizi yaptıktan sonra isterseniz kocaman bahçesinde oturup yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Havaların da düzelmesinden dolayı bir gün hafta içi yada hafta sonu olan etkinliklere katılabilir çok güzel birkaç saat geçirebilirsiniz. Koşuyolun’da bulunan EKS Mutfakta biz 3 çeşit yemek yaptık. Her fırında 2 yada 3 anne bulunuyordu.Biz Tuğçe ile keyifli anlar yaşadık.İlk olarak SMA devam sütü ile çocuklarımız için Muzlu Sütlaç yaptık.Herkesin bildiği sütlacı bu sefer devam sütü ile yapıyorduk.Kokusundan dolayı biraz tuhaf olduk ama soğuduktan sonra muzları ezip içine attığımız zaman belki çocuklarımız için güzel bir sütlaç olmuştur.Sütlaçlarımızı güzelce tabaklara koyduktan sonra ikinci yemeğimiz olan Fahita’yı yaptık.Soğanın kavrulurken ki kokusunu çok severim ve yine aynı o koku sarmıştı.Onları iyicene kavurduktan sonra diğer malzemeleri ve etleri de attık ve hemencecik pişti.Evde yaptığımız zaman ilk olarak etleri atıp pişirirken biz burada en son pişirdik ve hemen de pişti. Fahita bitiminde de dürüm yapabilmemiz için lavaşlar getirildi ve iki adet yenmek için hazır bekleniyordu. O arada üçüncü yemeğimiz olan Cipsler de Un-Yumurta ve Galeta ununa bulanıp fırına verilmişti.Patates,havuç ,kabak cipslerimiz fırında pişiyordu.Herkes işini bitirmiş artık fotoğraf çekimi ve mutfağını toparlamaya çalışırken EKS Mutfağın bahçesine çıktık ve keyifle yaptıklarımızı yedik ve her zaman ki gibi Coca-Cola vardı.

[nggallery id=31]

Anneysen.com değişik bir organizasyonla karşımızdaydı.Ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çalıştılar ve yaptılar da.Aylin ve Pınar hanıma çok teşekkür ediyoruz.Çok güzel saatler yaşadık ve her zaman ki gibi bolbol fotoğraf çektim.Ben ve fotoğraf ayrılmaz ikiliyiz 🙂

eks mutfak