İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mlife Tarhana Cipsi

Müsan Gıda’nın  “ Dünyanın En Sağlıklı Cipsi”  sloganıyla   Almanya,  ABD,  Kanada  ve İsviçre gibi ülkelere ihracatını yaptığı  Tarhana Cipsleri,  Tüm Migros Mağaza  Raflarında “mlife” markası ile yerini aldı.

Tüm Migros Mağazalarında satışa sunulan Müsan Tarhana Cipsleri, bilinen yağlı tuzlu kızartılmış cipslerin aksine hem içeriği hem de üretim teknolojisi yönünden farklı bir cips.

Türk Patent Enstitüsünden Buluş başlığı altında patentli olan ürünün içeriğinde insan sağlığı için son derece önemli vitamin ve minerallerden zengin buğday, yoğurt, domates, kekik, keten tohumu bulunmakta.

Yağ ve tuz barındırmaması nedeniyle EN SAĞLIKLI CİPS  olarak nitelendirilen, diyetisyen, gıda mühendisleri  ve gurmelerin tüketilmesini önerdiği tarhana cipsi en son kurutma teknolojileri kullanılarak kızartılmadan, düşük sıcaklıklarda kurutularak cips haline getiriliyor. 

Piyasada satılan,  günlük alınması gereken maksimum tuz ve yağ miktarının 3 mislini tüketicilere vererek kaşık kaşık yağ içmiş gibi hissettiren bazı klasik cipslerin tahtını sallayacağa benziyor…

Tarhana Cipsi uzun süre tok tutma özelliğiyle sağlıklı bir ara öğün olarak tercih edilebileceği gibi, hem anne adaylarınca (ilaç olarak alınmakta olan folikasit ihtiyacını gidermesi açısından), hem de çocuğunun ve kendisinin sağlığını düşünen ebeveynlerce büyük bir keyifle tüketilmektedir.

Malum yaz mevsimine girmek üzereyken, rejime girecek pek çok bayanı uzun süre tok tutan, lif ve folik asit deposu olan bu ürünlere rağbet edeceği aşikar..

MÜSAN Gıda’nın Ar-Ge inovasyonu ile geliştirdiği Tarhana Cipslerinin Faydaları ise neredeyse sayılmakla bitmiyor….

Faydaları

CİPS TARHANA’da bol miktarda A,B,C vitaminleri ile fosfor, iyot, silis,kükürt gibi vücuda yararlı maddeler var. Uzmanlara göre; Vücuttaki fazla tuzu atarak, yüksek kan basıncını düşürerek tansiyonu, pankreası çalıştırıp, insülin ifrazatını arttırarak kandaki şeker seviyesini dengeliyor. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirip, nefes borusundaki pislikleri temizliyor. Damar tıkanıklığını ve daralmasını, diğer yiyeceklerde sık rastlanmayan P ve K vitaminlerini içerdiğinden, iç kanamaları önlüyor. Bağırsakları temizliyor, astım ve bronşite iyi gelip, soğuk algınlığından koruyor. Kolestrolü düşürüyor, mide asidini düzenliyor.

Bir yorum

Bir cevap yazın