İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baba-Kız İlişkisi

Bundan 4 sene öncesin de belki de bir kızımız olacağını dşünmüyorduk ya da düşünüyorduk ta böyle güzel bir duygu olacağını bilmiyorduk.Kızımız var İpek 1cimcime miz ve büyümeye devam ediyor.Allah sağlık versin de daha uzun seneler hep beraber olalım.

Baba-kız arasındaki ilişki her ailede farklıdır.Ben babamla rahala oturup konuşabiliyor,beraber maç izleyebiliyorduk.Giyimeme karışmazdı,gezdiğim yerlerde sadece nereye gidiyorsun? diye sorardı.Bana güvenirdi hep te güvendi.Babam benim seni çok seviyorum.

Bizim aramızdaki baba-kız ilişkisi şimdi kızımla eşim arasında da olmaya başladı.Bu sıralar çok fazla birlikteler.Kıskanıyor musun?diye sorarsanız eğer hayır tabi ki ama ona sarıldığı gibi,ona baktığı gibi belki de bana bakmıyor İpek 1cimcime.İkiside benim canım ,herşeyin en güzeli onlarla olacak tabi ,onlar mutlu oldukları sürece de ben mutlu olacağım.

Geçenlerde babamız markete gitti ve bende mutfaktayım.İpek 1cimcime devamlı ‘Aşkım,aşkım gitti,gitti,aşkım gitti…’ deyip duruyordu.Bende oyun oynuyor diye bakmadım işime öyle dalmışım ki ,neyse dayanamadım ve gittim baktım ki İpek cama yaslanmış öyl dışarıya baıyor.Ne oldu kızım? dedim o da bana ‘Baba gitti,aşkım gitti…’dedi. O anda ne diyeceğimi bilemedim.Benim bitanecik prensesim babasının peşinden bunları söylüyordu.Babasına Aşkım diyordu.Anlamını bilmese de benim o her söylediğinde öpmemden dolayı galiba güzel birşey olduğunu biliyordu.Prensesim benim büyüyor ve babasına aşık bir kız çocuğu olma yolunda gidiyor galiba.Aman ikisi de iyi anlaşsınlar da gerisi önemli değil.Çocukların yanında bazı kelimeleri kullanırken seçici olmalıyız biliyorum ama aşkım kelimesini devamlı kullanıyorum,belki refleks olarak çıkıyor ağzımdan ama öyle diyorum işte.İpek 1cimcime zaten tam herşeyi öğrenme yaşında ne söylersek yarım yamalak söylemeye çalışıyor ve bizimde çok hoşumuza gidiyor.

Sizin baba-kız ilişkiniz nasıldı?

Çocuğunuzla babası arasındaki ilişki nasıl?

Beraber parka gidecekler,oyun oynayacaklar,gezicekler hatta Batuhan 1baba nın hayali iki kişilik araba alıp kızıyla gezmek 🙂 tabi yapabilirlerse ne ala ama hayırlısı diyelim.Hayal kurmak güzel inşallah hepsi gerçekleşir.Baba-kız arasına en iyisi girmeyeyim dimi?

İki sevdiceğim,iki aşkım,iki canım …onları nekadar çok seviyorum anlatamam.İyi ki 2004 yılında Batuhan 1baba ile tanışmışım ,iyi ki 2008 yılında evlenmişiz ,iyi ki 2011 yılında İpek 1cimcime mi kucağıma almışım.Allahım bu güzellikleri herkese yaşatsın.Biz çok mutluyuz herkes bizim gibi mutlu,huzurlu,sağlıklı olsun…

 

Bir yorum

Bir cevap yazın