Burcu ve Berk İle…

Burcu ve Berk İle…

20 Mart 2013 1 Yazar: Aile Merkezi

Akşam olmuş ve İstanbul’un o çekilmez trafiğinde evime gitmeye çalışırken bir mail geldi ve bana güzel bir müjde verdi.Evet bu müjde ne diye merak ediyorsunuz değil mi?Burcu ve Berk ile.. serisi raflarda yerini almış.Defne Ongun Müminoğlu bunu bizlerle paylaştı ve bizde sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz ve tanışmak içinde sabırsızlanıyoruz.

Burcu ve Berk ile… serisinde neler var diye merak ediyorsanız eğer Defne hanımın bizlere göndermiş olduğu görsel ve bilgiler aşağıda,daha ayrıntılı bilgi ve 22 Mart’ta saat 17:00 da ilk yapacakları aktivitede bulunmak için lütfen tık tık. Gerekli bilgileri linkten bulabilirsiniz. Yerinizi ayırtmak içinde elinizi hızlı tutun 🙂

Burcu ve Berk İle

HAYIR DİYEBİLİRSİN – Zorbalık

Burcu kardeşi Berk’e yol gösteren, zorlandığı zaman yardımcı olan bir abla. Ama bu sefer Burcu’nun bir derdi var. Başı okulundaki bir arkadaşıyla, Ceren ile dertte. Bakalım bu sorunu nasıl çözecekler.

YABANCILAR – Kaybolursan Ne Yaparsın?

Bu kitapta Berk markette annesini kaybediyor. Ve çok akıllıca davranıp, annesinin onu bulmasını sağlıyor. Çocuklar kaybolurlarsa ne yapmaları gerektiğini, yabancı birisi yanlarına gelirse nasıl davranmaları gerektiğini Burcu ve Berk’ten öğreniyorlar.

VÜCUDUMUZ – Vücut Denen O Harika Makine

Berk bir kaza geçiriyor. Yarasını tedavi eden anneleriyle birlikte, Burcu ve Berk vücudumuzu keşfediyorlar. En büyük kasımız hangisi? Böbrekler ne işe yarar? Damarlarımız ne kadar uzun?,…

SAĞLIKLI BESLENİYORUM – Yararlı Şeyler Yiyorum, Eğleniyorum!

Bu kitapta Burcu kardeşine neden sağlıklı beslenmesi gerektiğini anlatıyor. İstediği miktarda şekeri yiyemeyen Berk, sağlıklı beslenme konusunda tereddütlü olsa da, Burcu’nun anlatımıyla konu çok eğlenceli bir hâl alıyor.

HİSLERİMİZ – Bunları Hissetmek Normal mi?

Bu hikâyede Berk’in yaptığı bir hata sonucu ailedeki farklı duygulara şahit olacağız. Hepimizin hayatında pek çok farklı his var. Bu hisleri tanımak ve anlatabilmek çok önemli. Bakalım Berk, annesi, Burcu, veteriner Gültekin Amca ve Dost hangi durumda, neler hissediyor…

KENDİMİ KORUYORUM – Güvenlik

Bu kitapta Berk oyun oynarken büyük bir tehlike atlatıyor. Ablası Burcu’nun da aklına Berk’e etrafındaki diğer tehlikeleri hatırlatmak geliyor. Öğrensin ve kendini koruyabilsin diye.