İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HAMİLEYKEN SAÇIMIZI BOYAYA BİLİR MİYİZ ?

Hamile iken saç boyama hakkında hekimlerin de kesin bir fikir birliğine vardığını söylemek ne yazık ki mümkün değil.Ama siz gene de İlk üç ay kesinlikle saçınızı boyamayın!

Doktorlar, hamile bayanların hamilelik dönemlerinin ilk üç aylık periyodunda saçlarını boyatmamaları tavsiyesinde bulunup üç aydan sonra da saçların ancak bitkisel boyalarla boyatılması gerektiğini belirtiyor.

“Hamileliğin ilk 3 ayında annenin maruz kaldığı zararlar, bebeği diğer aylara göre daha çok etkiler.

Saçları da ilk 3 aydan sonra, bitkisel boyalarla boyatmak gerekir.”

Kimyasal maddeler, solunum yoluyla, ağız yoluyla veya tensel temas ile alınabilir. Bazı maddeler anne karnındaki bebeğin (fetus) gelişimini olumsuz etkileyeceği gibi bazı maddelerin de hiçbir yan etkisi olmadığı deneylerle kanıtlanmıştır.

Bazılarında kötü etkilerinin olup olmadığı halen bilinmezken bazılarının etkisi, gebeliğin belirli sürelerine kadar zararlı, daha sonraki aylarda zararsızdır. Bu yan etkiler, bebeğe hem fiziksel hem de zihinsel zararlar verebilir, gelişimini engelleyebilir.

Saç Boyatmak için Doğumu Beklemekte Fayda Var

Kozmetik (saç boyaları, kremler, parfümler, temizleyici maddeler vs..) kullanımında, genelde en sık problem saç boyalarında yaşanmaktadır. Sıklıkla kullanılan kalıcı ve yarı kalıcı boyaların içindeki maddelerle yapılan deneylerde, bebek üzerine zarar verici etkiler görülmemiştir. Fakat tedbirli davranmak için, doğum sonrasına kadar saçların boyatılmaması daha uygundur.

Buna Rağmen Saçlarını Boyatmak isteyen ve korkan Anne Adayları, Hazır Kına Setleri Gibi Natürel Boyaları Uygulayabilirler. Beyaz Saçlarınızı Gizlemek Veya Köklerini Boyatmak Ve Tedbiri De Elden Bırakmamak Istiyorsanız, Kuaförünüze Saf Bitkisel Boyaların Kullanımını Sormanızda Fayda Vardır.

KENDİN İÇİN ZAMAN AYIRMAYA VAR MISIN ?

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın