cocukfoni.com-Göksenin Bey İle Röportaj

cocukfoni.com-Göksenin Bey İle Röportaj

13 Mart 2013 0 Yazar: Aile Merkezi

2013 Yılının 1 Baba röportajları sizler için devam etmekte ve bugün bizlerle cocukfoni.com un kurucusu Göksenin Cesur var.Göksenin bey kızıyla beraber olduğunda neler yapar,eşine hamileliği boyunca nasıl yardımlarda bulunmuş ve özelliklede cocukfoni.com nasıl ortaya çıktığını ve hedeflerine ulaşırken neler yaptıklarını bizler için en içten şekilde cevapladı.

Cocukfoni.com kurucu ortağı Göksenin Cesur, 1 yaşında olan kızının alışveriş ihtiyaçlarını pratik olarak karşılamanın yollarını araştırırken, ortakları ile birlikte çocuk alışverişi ve etkinlikleri üzerine bir alışveriş sitesi kurmaya karar vermiş. “Çocukların Sesi”  anlamına gelen Çocukfoni’de; giyimden oyuncağa, çocuk mobilyasından gıdaya kadar oldukça geniş yelpazede ürün bulmak mümkün. Sitede yer alan markaların seçiminde, bilinirliğinden üretim yerine kadar birçok noktayı titizlikle ele alan Çocukfoni, yakın bir zamanda çocuklara özel etkinlik fırsatlarına da yer vermeye hazırlanıyor.

Her hafta onlarca kampanyada %90’a varan ürün fırsatlarının yer aldığı Cocukfoni.com, sadece çocukların değil, anneler ve anne adaylarının da ihtiyaç duyabileceği ürünleri ve güven duydukları markaları üyeleri ile buluşturuyor. Müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan Çocukfoni’den alışveriş yapan herkes, memnun kalmadığı takdirde 30 gün içinde aldıkları ürünü ücretsiz iade edebiliyor.Hadi bu güzel siteyi ziyaret edin,güzel fırsatları kaçırmayın.

Göksenin beye bu hafta bizlerle olduğu için çok teşekkür ediyoruz ve bu güzel röportajımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.Keyifli okumalar herkese…

Merhaba Göksenin bey, kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

İTÜ Mezunuyum. 2000-2004 yılları arasında Amerika’da MBA’imi tamamladım ve farklı sektörlerde çalıştım. Türkiye’ye döndükten sonra hemen vatani görevimi tamamladım, iş buldum ve o dönem beni bekleyen kız arkadaşım, şimdiki eşim ile evlendim. 2009-2010 yıllarında iş için Bükreş Romanya’da yaşadım. Eşimin hamileliğinden dolayı temelli dönüş yaptım ve 08.09.10 tarihinde doğan kızım ve eşim ile daha fazla vakit geçirebilmek için çok daha az yurtdışı seyahat gerektiren başka bir işe geçtim. 2012 yılında KOSGEB’in Girişimcilik kursunu bitirdim ve hibe kredisini alarak kurumsal kariyer yerine girişimcilik kariyerimi takip etmeye karar verdim.

Eşinizin hamileliği boyunca ve kızınızın doğduktan sonra da yardımlarınız oldu mu?

Eşimin hamiliği sırasında elimden geldiğince destek olmaya çalıştım. Karnı iz yapmasın diye her akşam krem sürdüm ve iz yapmadı 🙂 Kızım doğduktan sonra da eşimin üzerinden fiziksel yükü yapabileceklerim çerçevesinde almaya çalıştım. Kızım 10 aylığa kadar yatağımızda yattı. Genellikle babalar başka bir odada uyur. Bir baba olarak yapabileceğim en büyük fedakârlık koca yatakta enlemesine 15 cm’de 10 ay boyunca yanlarında yatmam diyebilirim. Bebekken kızımı ben yıkardım, altını alma, giydirme gibi gündelik işler ise kızım ile yapmaktan zevk aldığım ve gönüllü olduğum aktivitelere dönüştü.

Kızınız  ile ilişkiniz nasıl? Baba -kız olarak nasıl vakit geçirirsiniz?Göksenin Cesur

Kız çocuklarının babaya düşkün olduğu söylenir. Ayrıca insanların gerçekte baba olduklarını anlayabilmek için bir kız babası olmaları gerektiği söylenir. Bence çok doğru.

Kızım ile ilişkimiz 1 yaşından sonra şekillendi diyebilirim. Eşim 10. aydan itibaren çalışmaya başladı ve kızım ile birlikte daha çok kaliteli zaman geçirmeye başladık. 1.5 yaşından sonra hafta sonları birlikte oyun grubuna gitmeye başladık ve çok eğlenceliydi. Şimdi kızım 2.5 yaşında ve eşim evde olmadığı zamanlarda kreşe ben bırakıyorum. Her Pazar günü de kızımlar birlikte havuza gidiyoruz, yüzmeyi çok seviyor.

 cocukfoni.com nasıl ortaya çıktı? Neler yapıyorsunuz?

O dönem 1 yaşında olan kızımın alışveriş ihtiyaçlarını pratik olarak karşılamanın yollarını araştırırken, kendi içimizde yaptığımız sohbetler sonucunda, çocuk ürünleri ve çocuklarınız ile yapabileceğiniz etkinliklerin sunulduğu bir e-ticaret sitesi kurmaya karar verdik. Çocukların sesi olmak amacıyla yola çıktığımız için “Çocuk” kelimesini, Yunanca’da ses anlamına gelen “foni” kelimesi ile birleştirerek, Çocukfoni ismini seçtik.

Çocukfoni’nin ayırt edici özellikleri arasında çocuklara yönelik etkinlikleri üyelerimiz ile buluşturmamız yer alıyor. Bunun dışında ürün teslimatı konusunda oldukça hızlı davranıyoruz. Siparişin hemen ardından 1-3 iş günü içinde ürünleri müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Bebek ve çocuklara özel alışveriş sitelerinden farklı olarak üyelerimiz tarih kısıtlaması olmadan farklı kampanyaları tek sepette birleştirerek alışveriş deneyimini çok daha avantajlı bir şekilde tamamlayabiliyorlar.

ÇocukFoni

 “Çocukların Sesi Olmak Amacıyla Yola Çıktık” diyorsunuz ,bu doğrultuda neler      yaptınız?

%90’a varan indirimli ürünlerin yanı sıra, ebeveynlerin çocukları ile hafta sonu birlikte kaliteli zaman geçirebilecekleri etkinlikleri çok yakın zamanda üyelerimize sunmaya başlayacağız. Böylelikle çocukların sesi olarak onların ihtiyaç duyacağı ürünleri ve etkinlikleri tek bir platform üzerinden sunuyoruz ve ebeveynlere kolaylık sunarak indirimli alışverişin keyfini çıkarmalarını sağlıyoruz.

 cocukfoni.com da satacağınız markaları ve  ürünleri seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Bebek ürünleri satmak büyük sorumluluk istiyor. Ürün seçerken materyali, boyası, alerji riski gibi birçok kritere dikkat ediyoruz. Marka seçerken, bilinirliğine, müşteri memnuniyetine, üretildiği yere,  tüketicilerden şikâyeti olup olmadığına bakıyoruz. Her üretici ile birebir görüşüyoruz. Bunları yaptıktan sonra en önemli kriterimiz markayı ve ürünü kendi çocuğumuz için kullanıp kullanmayacağımız. İçimize sinmeyen hiçbir markayı ve ürünü Çocukfoni’de üyelerimize sunmayız.

Ürünler veya hizmet ile ilgili gelebilecek tüm şikayet ve geri bildirimlere telefon ile dönüş yapıyoruz. Çocukfoni’yi başarılı kılmak için yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefliyoruz ve bu hedefe ulaşmak için gerekli yatırımları yaparak yenilikçi uygulamaları hayata geçiriyoruz. “Gülümseyin, herşey çocuklar için” sloganıyla ürün çeşitliliği, özel avantajlar, farklı kampanyalar, iade süreçlerinin kolaylığı, güvenilirlik, hizmet kalitesi, sosyal sorumluluk ve marka bilinirliğinde çocuk segmentide özel alışveriş kulüpleri arasında liderliği hedefliyoruz.

cocukfoni

Sosyal Sorumluluk Bilinciyle Satışlarınızı nasıl yaptınız? Satışlarınız devam edecek mi?

Çocukfoni faaliyete geçtiği ilk günden itibaren her sipariş kutusu içerisinde farklı bir vakfın broşürünü üyelerine ulaştırıyor. Buna ilaveten Ocak ayı içerisinde TOÇEV ile ortak bir proje hayata geçirdik. Çocukfoni’den yapılan her alışverişte TOÇEV’e bir kitap bağışlayarak, üyelerimize kendi isimlerinde özel TOÇEV imzalı bağış sertifikaları ulaştırdık.

 Sosyal sorumluluk noktasında 2013 yılı içerisinde oldukça aktif çalışmalar yapmayı, “önce çocuk” düşüncesi ile çocuklara ve ailelerine yarar sağlayacak tüm sosyal sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi amaçlıyoruz.

Kızınızın bakımında eşinize yardımcı olur musunuz?

Kızım yeni doğduğu zaman, bakımında çok daha fazla sorumluluk üstleniyordum. Şimdi kızım 2.5 yaşına geldiği için kısmen daha çok kendine bakar ve rahatlıkla kendini ifade edebildiği bir döneme girdi. Bakımına eskisi kadar katılım sağlayamıyorum. Fakat bisiklete binme, okuma, yüzme, ayakkabısını bağlama gibi faaliyetleri öğretebileceğim daha fazla kaliteli zaman geçiyoruz.

Babanızla aranızdaki ilişki ile kızınız arasındaki ilişki arasında farklılıklar  görüyor musunuz?

Babam 23 ve 25 yaşında 2 oğlandan sonra 42 yaşında kız çocuğu ve 56 yaşında kız torun sahibi oldu. Dolayısı ile o dönem benimle olan ilişkisi ve benim kızımla olan ilişkim çok farklı. Babamın kız kardeşim ile olan ilişkisi benim kızım ile olan ilişkime daha çok benzerlik gösteriyor. Kızım olduktan sonra babamın neden evhamlı ve takipçi olduğunu  şimdi daha iyi anlıyorum.

 1 Baba olarak baba ve baba adaylarına ne söylemek istersiniz?

 Apple’in efsanevi kurucusu Steve Jobs’ın hayatını okuduğum kitabında insanın çocuğu olduktan sonra sanki içerisinde bir anahtar çevriliyor ve sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz, daha önce hiç hissetmediğiniz duyguların bir anda açığa çıktığından bahsediyordu. Dolayısı ile bende çocuğu olmayan birine ne kadar anlatsam, bebeğini kucağına aldığı zaman ve sonrasında hissedeceklerini tasvir edebilmesi imkânsız. Sadece şunu söyleyebilirim, çocuk sahibi olmak için özellikle maddi şartların uygun olması gereken mükemmel bir zamanı beklemeye gerek yok, sadece eşiniz ile birlikte istekli ve kararlı olduğunuz zaman hazır olduğunuz zamandır.

Göksenin Cesur ve ailesi

www.cocukfoni.com

www.facebook.com/cocukfoni

twitter.com/cocukfoni

blog.cocukfoni.com