İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Parents Dergisi-Aralık Sayısı 2012

1.Annelik benim için bütün zorlukları artık beraber paylaşmamız gerektiği an demek.

2.Hamileyken huylarım değişti.Herşeye üzülür,devamlı kafama birşeyler takar ağlardım.

3.Doğum sırasında en çok zorlandığım şey bundan sonra hayatimda neler degisecek,ben nasil bir anne olacagindi.Unutamadigim en keyif verici ansa İpegin banyo yaptiktan sonra hemen emip rahat bir sekilde uyudugunu izlemek.
4.Bebek bakimiyla ilgili beni en cok zorlayan İpegin gaz sorunu oldu çok fazla.O kadar dikkat etmeme ragmen İpek bir türlü gazını çıkaramıyor ve devamlı ağlıyordu.Hala düşündükçe içim sızlar …
5.Sütüm olsun diye annem hep komposto yapardi onu içmekten.gına gelmişti,bide semizotu salatası yedim bolbol ,maden suyu ictim benim için çok faydalı oldu ve İpek 15aylık oldu hala emiyo.
6.Göğüs çatlaklarıma Lansinoh krem vermişti doktorumuz her emdikten sonra onu suruyordum İpege hicbir etkisi olmadıgını öğrenince de devamlı kullandım.Çok fazla yara oldu emerken agladığım bile oldu ama sabrettim.
7.Uyku problemimiz hala düzene girmiş değil.Çalışan anne olmam malesef beni cok yorsada İpek gece en fazla 3-4kere emmek icin kalkiyo.
8.Çocuğumun sevmedigi yemekleri hiç yapmam vermemde.İpek en cok yoğurt çorbasını seviyor her haftasonu mutlaka yapariı.O yediği sürece cok mutlu oluyorum.
9.Doğumdan sonra kilolarimin bir kısmını verdim.54 kilo ile hamile kalmışken 77kiloyla doguma girince biraz zor olsada verdim ve suanda eski kiloma 6kilo kaldi,onu da vermek istemiyorum.
10.Çocuğuma karşı en zayıf noktam elimden tutup ağlayarak kaldırması,gezdir beni demesi dayanamıyorum onun o göz yaşlarına.
11.Çocuğumuz olduktan sonra esimle aramizdaki iliski çok farklı oldu.Artık Anne-Baba olmuştuk ve dikkat etmemiz gereken bir yavrumuz vardı.Ona gore hareket edip hayatımıza tekrar yön verdik.
12.Çocuğum üşüttüğünde en büyük yardimcım Annem oldu.Çalışan anne olduğum için İpege o bakıyor ve ilaçları,doktor kontrollerini o yaptırıyor,annem benm iyi ki varsın
13.Kocam çocuk bakımında bana yardim etti.Baziızamanlar İpek aglama krızlerine girerdi eşim sağolsun hemen İpegi kucagiıdan alır susturmaya calışırdı hakkını ödeyemem.
14.Doğumdan sonra esimi ihmal ettim sayılır.İpek babasını çok fazla kıskanıyordu hala da öyle malesef.
15.Cocuk buyuturken bugune kadar karsilastigim en buyuk sıkıntı aile ve etraftaki insanların devamlı konuşup durması yada benim yapmayın dediğim şeyi sanki inadına yapmaları.
Parents Dergisi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın