Edukids’in Yeni Ürünüyle Tanışmaya Ne Dersiniz?

Edukids’in Yeni Ürünüyle Tanışmaya Ne Dersiniz?

21 Kasım 2012 45 Yazar: Aile Merkezi

Çalışan anne ve babaların çocukları olduktan sonra neler yapabileceğine bir örnek daha size EDUKİDS.2009 yılında kızlarının 2 yaşına girmesiyle hayatlarına değişikliklerin olmasına karar veren Nuran Gür ve eşi bu güzel etkinliği oluşturmuş ve çocukların ilgisini çekecek ürünlerin araştırılıp ,eğitici olanların özenle seçilip diğer çocuklarında bunlardan yararlanmaları için bir adım atmış.Bizde onlarla bu eğitici ürünleri hakkında ve annelik hakkında konuştuk.EDUKİDS olarak neler yapmışlar,bundan sonra bizleri neler bekliyor birtanecik prensesleri Yağmur nasıl bir bebeklik dönemi geçirmiş …bütün sorular burada yanıtlandı.

EDUKİDS olarakta sizlere güzel bir hediye sunuyorlar.27.11.2012 ye kadar yorum bırakanlar arasından RANDOM çekilişle 1 kişiye hediye gönderecekler ,hediyemiz hakkında bilgi vereyim sizlere:

Edukids OLUŞUM SIRALAMA oyun kartları 3-6 yaş grubu miniklerin çevresine karşı sürekli artan ilgi ve meraklarına yönelik tasarlandı. Mıknatıslı kutunun içerisinde birbirinden farklı 6 oluşum evresine ait 4 kart, toplam 24 kart bulunuyor. Meraklı minikler bu oyunla yeni kavramlar keşfederken hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Bu ürüne sahip olmak istiyorsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

Nuran Gür ile güzel bir söyleşi aptık ve sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz,keyifli okumalar diliyoruz.

Merhaba Nuran Hanım,kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

32 Yaşındayım, 2000 yılından bugüne sevgilisinin eşi ve 5,5 yaşındaki Yağmur’un annesiyim.10 yıl uluslar arası bir şirkette satış destek ve proje yönetiminde çalıştıktan sonra kızımın sağlık problemleri nedeniyle 2009’da işten ayrıldım.Bu süre zarfında kızımın eğitiminden yola çıkarak geliştirdiğim, ikinci bebeğim diyebileceğim Edukids’in fikir annesiyim.

Çocuklar için hem faydalı hem de eğlenceli projeler geliştirmek ve onların tertemiz dünyasında bir minicik tebessüm bırakabilmek için çalışıyorum. 

Kızınız olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Anneliğin aslında masallardaki kadar kolay olmadığını gördüm.Mesela, hamileliğimde kimse bana uykusuz gecelerden, kolikten, emmek istemeyen bebeklerden, alerjiden ve diş sancılarından söz etmemişti.

Savunmasız minicik bir bireyin aslında çok basit gibi gözüken temel ihtiyaçlarından, sosyal ve eğitimsel tüm sorumluluğunun sizde olması aslında çok fedakarlık isteyen kalbinizin ritmini bile değiştiren bir duygu.Bu yolda minik yavrunuzla aranızda öyle büyülü bir güç ve bağ var ki işte bunu ancak anne baba olduktan sonra hissedebiliyorsunuz.

 Ben anne olduktan sonra kendimi daha güçlü ve tamamlanmış hissediyorum

  “Girişimci Annelik” maceranız nasıl başladı?

 2009 yılında işten ayrılıp kızımla evde vakit geçirmeye başladığımız dönemlerde kızım 2,5 yaşında tam bir puzzle kurdu olmuştu.

 Bu dönemde renk, kavram ve sayılara olan ilgisi de her geçen gün artmaktaydı. Yapboz gibi eğlenerek oynayabileceği aynı zamanda bir şeyler öğrenebileceği materyaller araştırırken flash cards ile tanıştık.Bu süreçte ‘puzzle ile eğitici kartlar birleşse nasıl olur?’ diye düşünmeye ve araştırmaya başladım.Birey için en önemli zaman dilimi olan erken çocukluk döneminde, zihinsel gelişimi destekleyen oyunlar açısından ülkemizde büyük bir eksiklik olduğunu fark ettik.Çocuklar için “eğlenirken öğrenme, ya da öğrenirken eğlenmenin” yollarını ararken yaklaşık 1,5 senelik çalışmanın ve emeğin sonucunda, uzman dostlarımızın da desteğiyle Edukids Eğitici Oyun Kartlarını miniklerin beğenisine sunduk.

EDUKIDS ismi nasıl ortaya çıktı?Neler yapıyorsunuz anlatabilir misiniz?

Markamızı oluştururken öncelikle çocukların eğlenerek öğrenebilmelerini ve okul öncesi dönemdeki eğitimini desteklemeyi amaçladık.Dünya çapında bir marka olma hayaliyle isim düşünürken İngilizce terimlerden faydalandık ve education: eğitim, kids: çocuklar birleşince Edukids bir Türk markası olarak dünyaya gözlerini açmış oldu.

Çocuklara verilebilecek en değerli hediyenin onlarla birlikte ‘zamanı paylaşmak’ olduğuna inanıyoruz. Çocuklar için en etkili ve eğlenceli öğrenme yolu ise ‘oyun’ dur. Edukids olarak ebeveynlerin ve eğitimcilerin miniklerle paylaştıkları bu çok özel anları oyun kartlarımızla faydalı ve eğlenceli zamanlara dönüştürecek ürünler tasarlıyoruz.

Ürünlerinizi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

Edukids Eğitici Oyun Kartları 0-6 yaş grubu çocukları için, konusunda uzman pedagog ve eğitimcilerin katkılarıyla tasarlanarak Türkiye’de üretildi. Ürünleri tasarlarken konusuyla okul öncesi eğitimi desteklemesi, kavramların ve görsellerin karmaşık olmaması, çocuğun ister tek başına ister arkadaşlarıyla birlikte grup halinde rahatlıkla oynayabileceği, hafif ve kolay toplanabilir ürünler olmasına özen gösterildi.

 Kartlarda kullanılan resimlerin, renklerin ve kavramların da büyük bir özenle seçildiği bu çok özel eğitici setlerle sınıf içi eğitim bu kutularla aynı zamanda evlerinize getiriliyor. Oyun kartlarımız aynı zamanda anaokulları ve özel eğitim veren rehabilitasyon merkezlerinin taleplerini de karşılamaktadır.

 Eğitici Oyun Kartlarının Önemi nedir?

 Yapılan araştırmalara göre çocuğun ilk öğrendiği hareket biçimlerinden birisi el-göz koordinasyonudur. Eller ve gözler arasındaki bu hareket birlikteliği çok karmaşık olduğundan mükemmelleşmesi de zaman ister.

 Uzmanlar insan beyninin gelişmesini ellerin hareketlerdeki dengesi ile bağlantılı bulmaktadır. Bu durumun insan yaşamındaki başlangıcı ise ilk çocukluk dönemine rastlar. Dünyanın hemen her yerinde eğitici oyun kartları (flash cards) çocukların yaratıcılığını ve gelişimini desteklemek amacıyla en başta tercih edilen oyun ve oyuncaklar arasında gösteriliyor.

 En son olarak ta okuyucularımıza ne tavsiye edersiniz?

Oyun hayatın farklı renklerini keşfetmemizi sağlayan en eğlenceli yollardan biri bana göre. Aynı zamanda oyun miniklerin dünyasına en kolay açılan kapıdır. Çocuğunuzun dünyasına keşfe çıkmak isterseniz onlarla birlikte oyun oynamanın keyfini doyasıya yaşayın. Çocuklarıyla birlikte oyun oynamaya vakit ayırabilen ebeveynler minicik yaşlarda çocuklarıyla aralarındaki iletişim bağını da güçlendirmiş oluyorlar. Her çocuk   farklı bir dünya ve hepimizin evladı elbette çok özel… Çocuklarımızın özel olduklarını onlara her zaman hissettirebileceğimiz harika bir ömür diliyorum. Bulaşıcı bir mutluluk olan çocuk kahkahası hayatınızdan hiç eksik olmasın.

EDUKİDS‘e ulaşabilmeniz için linleri takip edin:

www.edukids.com.tr

www.facebook.com/EdukidsTR

www.twitter.com/EdukidsTR