İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Okula Hazırım

İpeğin okula hazırım demesi için zamanın daha olduğunu düşünürken geçen hafta Doğan Kitabın bize göndermiş olduğu Okula Hazırım setlerinde gördüm ki İpek okula hazırmış :). Kitapları görünce nasıl bir mutluluk içindeydi anlatamam.Kitaplar gerçekten de çocuklar için hazırlanmış.İçinde bulunan yazılar dikkat çekici.Sayfadaki etkinlikleri yaptıktan sonra çocuğunuzun başardığını göstermek için kitapların içinde bulunan YILDIZ ÇIKARTMALARI da çok dikkat çekici.Çocuklarımız bu setlerle gerçekten büyük bir zevkle öğrenmeye devam edeceklerine eminim.

Peki Okula Hazırım setlerinde hangi dersler nasıl öğretiliyor?Okula Hazırım Setleri hakkında bilgi şu şekilde :

On iki kitaptan oluşan Okula Hazırım dizisi, çocukların okuma, yazma ve matematik becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak.  

                Türkçe ve Matematik olarak iki ayrı kategoriden oluşan Okula Hazırım kitapları, deneyimli öğretmenlerin katkılarıyla yeni müfredata uyumlu olarak hazırlandı. 66 aylık öğrencilerin de okula başlamasıyla birlikte önemi artan bu zengin içerikli dizide, hem okula hazırlık hem de öğretilen müfredatın tekrar edilmesi amaçlanıyor. Toplama ve çıkarma, saatler, çarpım tablosu, işlemler, eşleştirme ve ayırt etme, basit sözcükler, okuma ve yazma gibi farklı başlıklarda toplanan kitaplar, renkli görselleri ve basit anlatımı sayesinde öğrenme sürecini eğlenceye dönüştürüyor.

Aileler için öneriler içeren dizi, günlük aktivitelerin de pekiştirilmesini sağlıyor. Çalışmaları ödüllendirmek amacıyla her kitapta yer alan yıldız çıkartmaları ve rozetlerse çocukların doğru sonuca ulaşma isteğini olumlu ölçüde destekliyor.

Matematik işlemlerinde pratik kazandıracak, okuma ve yazma becerilerini pekiştirecek olan Okula Hazırım dizisi, çocukların başarısında önemli bir rol oynayacak.

 

Okula Hazırım Kitapları

 

1.       Basit Sözcükler Öğreniyorum (6-7 yaş)

2.       Okumaya Hazırlanıyorum (6-7 yaş)

3.       Okumayı Öğreniyorum (6-7 yaş)

4.       Yazmaya Hazırlanıyorum (6-7 yaş)

5.       Yazmayı Öğreniyorum (6-7 yaş)

6.       Toplama ve Çıkarma Öğreniyorum (6-7 yaş)

7.       Saatleri Öğreniyorum (6-7 yaş)

8.       Eşleştirme ve Ayırt Etmeyi Öğreniyorum (4-5 yaş)

9.       Basit Matematik Öğreniyorum (6-7 yaş)

10.   Matematik Öğreniyorum (6-7 yaş)

11.   Çarpım Tablosu Öğreniyorum (7-8 yaş)

12.   Basit İşlemler Öğreniyorum (6-7 yaş)

 

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın