Hiperaktivite ve Hayat

8 Kasım 2012 0 Yazar: Aile Merkezi

Daha önceden Hiperaktiflik konusunda değinmiştik.Bilgilere bakmak isterseniz tık tık lütfen.Çok önemli bir konu ve belki çocuklarımıza bu yüzden kötü bakabilir yada yanlış teşhisler konabilir.

DEHB konusunda artık çocuklarımızı bilgilendirmenin zamanı geldide geçiyor.Doğan Kitap bizlere bunun için bir fırsat tanıyor ve annelerin bu bilgilere sahip olmalarına olanak sağlamalarına yardımcı oluyor.Peki nasıl?Nasıl bilgi alınır neler yapılır?İşte bilgiler,katılmak isteyenler mutlak katılsın ve bu güzel bilgilere sahip olsun.

“Sınıfta dolanıp duruyorum, çünkü sıkılıyorum…
Öğretmenim yerime oturmazsam beni sınıftan atacağını söyleyip duruyor. Konuşarak ve her şeye burnumu sokarak herkesi rahatsız ediyorum.”
“Herkes bana, ‘Hayal kurmayı bırak!’ deyip duruyor.
“Ben daima hata yapan çocuğum!”

 

İşte anlaşılmadıklarını düşünen, çoğunlukla kendilerini kötü hisseden dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) olan çocukların dile getirdikleri…
Sizce de çocuklarımızı DEHB konusunda doğru bilgilendirmenin zamanı gelmedi mi artık?
Hiperaktivite ve Hayat bir masalla hem çocuklara hem ebeveynlere DEHB’yi anlatıyor. Bu sorunla yaşayan çocukların neden benzersiz olduklarını ortaya koyarken; ailelere, eğitimcilere, terapistlere ve DEHB’li çocukları anlamak ve gelişimlerine katkıda bulunmakla ilgilenen herkese eşsiz bir kaynak sunuyor. 

Sizce de çocuklarımızı DEHB konusunda doğru bilgilendirmenin zamanı gelmedi mi artık?

12 Kasım pazaretsi günü 15:00-16:00 saatleri arasında Şişli Terakki de ,Hiperaktivite ve Hayat kitabının yazarı dünya çapında tanınmış yazar-klinik psikolog,Lauro Wolmer ile keyifli bir sohbet bizi bekliyor ve anneler sormak istedikleri sorularınıda burada sorabilecekler.Eğer o gün işiniz yok ve biraz bilgiye sahip olmak isterseniz mutlaka gitmeye çalışın.

http://www.dogankitap.com.tr/kitap/Hiperaktivite+ve+Hayat-1537