Zerdeçal Nedir? Faydaları nelerdir ?

28 Eylül 2012 0 Yazar: Aile Merkezi

İş yerindeki arkadaşım devamlı yemeklerine az da olsa koyuyordu ve bizde merak edip sorduk. Adının Zerdeçal olduğunu söyledi. İlk olarak Neee? diye tepki versek te faydalarını öğrendikçe ne kadar yararlı olduğunu öğrenmiş olmuştuk. Bende meraklı bir anne olarak sizlerle bunu paylaşmak istedim ve belki sizde kullanır yararını görürsünüz.

Zerdeçal : sarı çiçekli ,büyük yapraklı ve çok yıllık otsu bir bitkidir. Acımsı bir tadı olmasına rağmen yemeklere konduğunda anlaşılmaz. Zerdeçal bazı bölgelerde farklı farklı söylenebilir. Sarıboya, zerdeçav, safran kökü gibi…Zencefil ailesinden olup asıl önemli maddesi curcumin dir. Zerdeçal ipek kumaşlar ve kınalarda da kullanılmaktadır. Peki Zerdeçalın faydaları nelerdir diye soranlar mutlaka vardır. Evet biz kadınlar için özellikle çok önemli. Menapoz dönemimiz çok hafif geçiyormuş. Zerdeçal bazı diğer hastalıklar üzerinden de denenmiş ve yararları gözlenmiş. Kemik sağlığında da çok önemli bir yer tutmaktadır, kadınların ilerleyen yaş döneminde östrojen hormonunun azalmasından dolayı görülen rahatsızlıkların zerdeçal ile giderildiği görülmüştür. Solunum yolu hastalıklarında da etkilidir.

Bence vakit kaybetmeden bu ürünle tanışın. İnşallah iyi bir sonuç alabiliriz Keşke her hastalığın bitkisel bir çözümü olsa ,belki vardır ama biz bilmiyoruz. Dedem kendince hep bitkilerden, otlardan ilaçlar yapıp içiyor. Yan etkisi olmadığı gibi bazen güzel sonuçlarda alabiliyor. J

Denemekte fayda vardır diyorum ,sevgiyle kalın kendinize çok iyi bakın.

Ayrıntılı bilgi almak için : http://www.zerdecal.org