İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuğunuza Bağırır Mısınız?

Bu gün arkadaşlar arasında bunu konuşurken düşündüm de ben de İpeğe bağırıyorum ,bazı zamanlar poposuna bile vuruyorum. Delirecek duruma geliyorum. Bu normal mi bilmiyorum ama ona kızdıktan daha 1 dakika bile geçmeden içim sızlamaya başlıyor…

İnsan böyle durumlarda ne yapmalı? Biz de mi sorun yoksa çocuğumuz da mı? Anne-baba nasıl bu duruma girebilir? Bu soruları düşünmeyen anne baba yoktur herhalde. Hayatta her şey olabiliyor maalesef. Bazı insanlar çok büyük konuşup ben çocuğuma bağırmam, dövmem deyip maalesef tam tersini bile yapabiliyorlar. Çocuklarınıza sakın bağırmayın deniyor, konuşarak her şeyin üzerinden gelinebilir deniyo, Peki  Bunu Kaç Anne –Baba yapabiliyor? Kaç anne-baba çocuğunu alıp karşısına geçip iyiyi kötüyü anlatıyor? Soruyorum size yaaa ?

Çocuklarımıza anneanneleri yada babaanneleri baktığı zaman belki biraz daha üzücü olabiliyor gelişimleri. Neden ? diye soracaksınız şimdi dimi? Maalesef anne babalarımız torunlarına hiç kıyamıyorlar bizim yanımızda bile her istediğini yapıyorlar. Bizim yapma dediğimizi maalesef YAP diyerek başlarının üzerine çıkarıyorlar. Eee bu durumda ne oluyo çocuk ikilemde kalıyor ve tabi ki yapmak istediği şeyi onların sayesinde yapıyor. İpek’te bu şanssız çocuklar içersin de maalesef. Babannesi ve anneannesi sanki benim inadıma yemeyecek dediğim şeyi eline vererek yedirmeye çalışıyor, aman ağlamasın diye suyla oynamasına izin veriyor daha neler neler…Keşke yapmasalar ama yapıyorlar ,neyse artık olan oluyor diye kenara çekiliyoruz ama ilerde İpekle uğraşacak olan ben olduğum için sorun etmemekten kendimi alamıyorum.

Çocuklarımıza bağırarak birşeyler yaptırmaya çalışırken onlara nasıl kötü davrandığımızın belkide farkında olmuyoruz.Yapmayalım dicem ama olmuyo illaki bağırıyoruz,kızıyoruz minik yavrularımıza ,sonra da benim yaptığım gibi bazı annelerimiz ağlıyordur ,kesin. Offf of bu hayat şartları düzelmediği sürece, annelere bazı haklar verilmediği sürece çocuklarımız hep sorunlu olacak olmaya devam edecek, keşke önlem alabilsek…

Çocuklarınıza sevgiyle bakın ,kızmayın ,bağırmayın, onları kucaklayın sevin, öpün ,her istediğini de yapmayın J

Bir yorum

  1. BERNA BERNA 10 Ekim 2012

    ben de vuruyorum ama elimde olmadan. başkalarına sinirlendiğimde hırsımı alacağım kişi kızlarım oluyor malesef. ve kendime acıyorum çocuklarımdan aldığım için.bazen bu kadar zavllı olamam diyorum ama oluyorum:( annelik kutsal birşey ama bazen annelik değil sanki cadılık yapıyorum sanıyorum.inşallah büyüdüklerinde hatırlamazlar:(allahım 2 can verdi bana ben bazen kıymetini bilemiyorum ve bu bnm düşüncesizliğim olduğunu bile bile:( allahım ne olur bana hidayet ver. çünkü kızlarımı çok seviyorum….

Bir cevap yazın