İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4+4+4 Eğitim Sistemi Çocuklarımızı Nasıl Etkileyecek?

Yeni yasanın çıkmasıyla çocuklarımızın 60.ayını doldurmasıyla okula başlamaları bazı anneler tarafından güzel karşılansa da bazı anneler –babalar tepki göstermiştir. Bunda haklılar mı? bence haklılar.60. ayını dolduran bebek sayılır daha. 66-68-72…aylarda bulunan çocuklar arasında farklılıklar bulunur ve bu çocukların aynı sınıfta olmaları sorun yaratabilir.

Bu yasayı kabul etmek zorundayız, elimizden sadece çocuğumuza rapor alıp göndermeme gibi bir imkanımız olabilir. Bunu yapabileceğimizi söylediler, tabi kaç anne bunu yaptı bilinemez. Bu sistemle birlikte sınıfların kaçar kişilik olacağı gündemde, çünkü bu aylardaki çocukların okul öncesi eğitim gören okullarda en fazla 20 kişilik sınıflarda ,1 öğretmen ve 2 yardımcının gözetimi altında olmaları gerekiyor. Şimdi hangi öğretmen bu kadar küçük çocukların sorumluluğunu alır? İlerde dövülen, dayan yiyen çocuk haberleri de alabiliriz .Bazen  bizler bile çocuklarımızın isteklerini yapmayarak kızdığımız oluyor ki bir öğretmen bu kadar küçük çocukların aynı yerde olduğu bir yerde eğitim vermeye çalışırken nasıl olacak bilmiyorum, düşünmek bile istemiyorum kötü şeyler ama insanın aklına maalesef geliyor…Yarı yıl tatiline kadar çocukları alıştırmak için eğitim verilecekmiş, ne kadar yararlı olur bilmiyorum ama yaa yazık bu bebeklere .Keşke düzeltilse bu ama belki de böyle olması çocuklarımız için daha iyi olacak. Gelecek günlerde inşallah pişman olmadığımızı görürüz. Keşkeli günler geçirmeyelim…

Öğretmenlere, annelere ,çocuklara yeni öğretim yılında güzel günler geçirmelerini diliyorum .İnşallah sorunsuz bir yıl olur.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın