İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuğunuz Kreşte Tokat Yerse!

Serap hanım çalışan bir anne. 3 yaşındaki oğlunun geleceği için çocuğunu güvenerek kreşe bırakıp işe gidiyor.  Ve maalesef gözünden sakındığı oğlunu güvenerek bıraktığı kreşte oğluna yapılanlar akla mantığa hatta insanlığa sığmayacak şeyler. Çocuklar tokatlanıyor ve cezalandırılıyor hatta velilerden kahvaltı için para almalarına karşın kahvaltıda sadece zeytin, peynir  yediriliyor. Serap hanım yaşadıklarından dolayı haklı olarak öfkeli ve şaşkın. Serap hanıma sesini duyurabilmesi ve bu kreşi kapattırması için yardım edelim.

Serap hanımın kendi yazdıkları:

Ben çalışmak zorunda olan annelerden biriyim.. çocuğunun geleceği için çalışan ve bunun için çocuğundan ayrı kalmak zorunda olan, çocuğunu güvendiğini sandığı kişilere teslim eden, etmek zorunda olan bir anneyim..
Son bir haftada yaşadığım olaylar sebebiyle yıkılmış durumdayım.. güçlü olmaya hakkımı aramaya çalışıyorum ama
Benim gücüm nereye kadar yetecek bilmiyorum.. her şey çocuğumun kreşte ağzıma vurdular demesiyle başladı son bir haftada gördüğüm öğrendiğim şeyler beni o kadar yıktıki nereye başvurup neler yapacağımı bilemiyorum..
Ben çocuğum için çalışıyorum ona güzel bir gelecek vereceğim diye sevinirken ona ne kadarda zarar vermişim aklım mantığım duygularım yerle bir..
Kreş diye bıraktığım yer oğluma ve diğer çocuklara el kadar bebeklere duvara dönüp ağlatma, bebek beşiğine bırakıp saatlerce ağlatma cezaları uyguluyormuş, sadece bunlarda değil melek görünümlü şeytan kreş müdürü ve kreşin tek öğretmeni olan bayan çocuklara kahvaltı diye domates zeytin peynir yediriyor, kreşin parasıyla evine alışveriş yapıyor ve daha neler neler yapıyormuş.. bunların hepsini belgeleriyle öğrendim çocuğumun görüntülerine baktıkça ağlıyorum.
yavrum görüntülerde ”annem gelsin annem gelsin” diye ağlıyor sesi kısık annen bilse gelmez mi yavrum? canını yoluna feda eder canımın canı herşeyim benim..
Çocuğum şu anda hiçbir odada tek başına kalmıyor ne gece nede gündüz odasına bile girmiyor her an yanındayız daha 3 yaşında minicik yüreğinde kim bilir neler yaşadı sessiz kaldı.. orda eskiden çalışmış ve şu anda çalışan kişiler hep yanımda ne olur hakkını ara diyorlar ne yapmalıyım ne olur yardım edin. Teşekkürederim..

 

Bir yorum

 1. sibelcan 14 Ağustos 2012

  bende yazmıştım başka bir blogtan ama buraya da yazmak istiyorum.böyle insanların inanın fazlasıyla cezalarını çekmelerini istiyoum.sen kimsin ki sana ait olmayan bir çcouğa en başta bir insana kıyabiliyorsun.kime güveneceğimizi bilemiyoruz artık.
  neyseki milli eğitim müdürlüğü işe el attı..
  bakalım takipdeyiz.
  size de teşekkürler böyle duyarlı olduğunuz için.
  sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın